X


“Size Söylemiştim, Kripto Para Piyasasındaki Kötü Gidişat Sonun Başlangıcı”

23:00
28 Haziran 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Wall Street’in Kurdu olarak bilinen ünlü broker Jordan Belfort, kripto paralardaki ciddi değer kayıplarına atıfta bulunarak “size söylemiştim” dedi.

Eski bir Wall Street çalışanı olan Jordan Belfort, Youtube kanalında bir video paylaştı. Belfort, kripto para piyasasındaki düşüşlerin Bitcoin için sonun başlangıcı olacağını iddia etti. Ünlü broker, kripto para piyasasının henüz çökmemiş olduğuna inanıyor fakat yatırımcıları yakın gelecekte paralarını kaydebilecekleri konusunda uyarmaktan da geri kalmıyor.

Jordan Belfort, Youtube videosuda Daha Büyük Aptal Teorisi’ne de değindi. Daha Büyük Aptal Teorisi, bir malı almak isteyen daha büyük bir aptal olması durumunda malın değerinin tartışılmasının anlamsız hale geldiği bir yatırım teorisidir. Bitcoin’in bir değer rezervi olmadığını belirten Belfort kripto para piyasasındaki düşüşleri 2008 Dünya Ekonomik Krizine benzetti.

Bitcoin ilk günden bugüne birçok sert eleştiriye maruz kaldı. Milyarder iş adamı Warren Buffet, bu yılın başlarında Bitcoin için “fare zehiri” benzetmesi yapmıştı. Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’da sürekli olarak Blockchain teknolojisini öven, Bitcoin’i yerin dibine sokan açıklamalarla kripto para topluluğunun gündemine geliyor.

Belfort, Blockchain teknolojisine karşı tamamen farklı duygular içerisinde. Blockchain teknolojisine güvendiğini belirten Belfort kripto para yatırımcılarına da tavsiyede bulundu: Eğer tüm paranızı kaybetmek istemiyorsanız Bitcoin’i terk edin.

Kripto para piyasası genel olarak bir belirsizlik (FUD) hakim. Bazı çevreler Belfort’ın kripto para piyasasında belirsizlik ortamı oluşturmak için çabaladığını düşünürken bazıları da dünyanın en popüler tartışma konularından biri olan kripto paralarla ilgili görüşlerini paylaşarak gündemde kalmaya çalıştığını düşünüyor.

Belfort, Bitcoin’i ilk kez eleştirmiyor. Ünlü yatırım uzmanı geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda Bitcoin’in ve ICO’ların gelmiş gelmiş geçmiş en büyük dolandırıcılık yöntemi olarak nitelendirmişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Birkoin
    4 sene önce

    Ali Baba sitesi dolar sever. Çinliler dolar sever. Tabiki dolardan 6 bin kat daha değerli
    olan bitkoini sevmez. Bunlar doların savunucu babaları. Şahsen ben böyle bir haberi sitemde yayınlamam. Türkiye’yi dolar üzerinden makasa alan ABD ve doların gizliden savunuculugunu yapanları yayınlayarak bitkoine zarar verdirmem.

    24