Reklam

Pornhub Verge’den Sonra Hangi Kripto Paraları Ekliyor?

11:00
28 Haziran 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyaca ünlü yetişkin içerik sitesi Pornhub iki kripto parayı daha ödeme opsiyonu olarak ekleyeceğini açıkladı. Şanslı kripto paralar Tron ve ZenCash.

Site bu kararıyla birlikte artık ‘daha kripto’ bir hüviyete sahip. Zira site yönetimi nisan ayında Verge’ü ödeme opsiyonu olarak eklemeye karar vermişti. Pornhub’ın yeni kripto paraları ekleyeceğini ilk olarak Variety duyurdu. Site sözcüsü Chris Jackson Variety’nin haberini doğruladı. Site kullanıcıları abonelik satın alımında veya Pornhub’a bağlı web sitelerdeki içeriklerin ödemesinde kripto paraları kullanabilecek. Öte yandan Pornhub ileride yeni kripto paralar eklemeyi planlıyor.

Pornhub başkan yardımcısı Corey Price konuyla ilgili şöyle konuştu:

Kullanıcıların ödeme tercihlerinin sürekli değiştiği Pornhub’ta onların ihtiyaçlarına cevap verebilmemiz çok önemli. Ödeme yöntemi olarak kripto para kabul etmemiz kullanıcılarımız için anonimlik ve güvenlik demek. Kripto para cephanemizi genişletmeye devam etmek ve hayranlarımıza daha önce hiç olmadığı kadar çok ödeme yöntemi sunmak istiyoruz. Umuyoruz ki sektörde kripto paraların daha fazla benimsenmesine önayak oluruz.

Zencash’in kurucularından Robert Viglione yaptığı açıklamada, Pornhub’taki ZenCash ödeme opsiyonuyla birlikte kullanıcıların “yetişkin içerikler için gizli bir şekilde ve ifşa olma korkusu olmadan ödeme yapabileceğini” kaydetti. Tron’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil.

Pornhub haberinin iki kripto paraya ne getireceğini kestirmek zor. Verge örneğine baktığımızda, Pornhub haberinin Verge topluluğunu memnun etmediğini, hatta hayal kırıklığına uğrattığını görüyoruz. Verge’ün değeri de Pornhub’a eklenmesinin ardından düşüşe geçmişti. İki kripto para topluluğunda haberin nasıl bir yankı bulacağını önümüzdeki günler gösterecek. Şimdilik iki kripto paranın fiyatında da büyük bir hareket gözlemlendiğini söyleyemeyiz.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar