reklamı kapat

Kripto Para Dünyasının Kaosu Fırsata Çeviren Yöneticileri

Kripto para dünyasında kaoslar sık yaşanıyor. Bu kaosları fırsata çevirebilen liderler ayakta kalıyor…
19:00
11 Haziran 2019

Stanford Profesörü ve Lean Start-up lideri Steve Blank’e göre büyük CEO’lar bazı ortak kişilik özelliklerini paylaşıyor. Blank, CEO’ların hepsinin tutkulu ve inatçı olduklarını ama en iyi şekilde kaos içindeyken çalıştıklarını dile getiriyor. Morgan Creek Digital CEO’su Anthony Pompliano da bu fikre tamamen katılıyor ve “En iyi kurucular kaos içinde rahat hissediyor” açıklamasını yapıyor.

Changpeng Zhao

Gerçekten Changpeng Zhao gibi büyük CEO’lara bakıldığında kaos içinde başarılı bir şekilde çalışmanın nihayetinde firmaya olumlu döndüğü bariz bir biçimde görülüyor. Geçtiğimiz günlerde Binance’in yaşadığı hack olayının ardından yaklaşık olarak 40 milyon değerindeki 7.000 Bitcoin ortadan kayboldu ve bütün kripto ekosistemi telaşa kapıldı. Ayrıca bu olay kripto para fiyatlarının artmaya başladığı bir zamanda gerçekleşti.

Changpeng Zhao, müşterilerinin kayıplarını kendi ceplerinden karşıladıkları için bu olayı “pahalı bir ders” olarak nitelendirdi. CEO ayrıca güvenliğin arttırılması için 4 saat aralıklarla devam eden güncelleme programını da kendisi yönetti.

Tüm bunlara bakıldığı zaman Zhao adeta bir kaos ortamında koruduğu sakinliği sayesinde borsanın itibarını korumanın yanı sıra güçlendirdi de… Yaptığı son açıklamalarda CEO, bu hack girişiminin borsa için kılık değiştirmiş bir nimet olduğunu dile getirdi.

Blank, Zhao’nun bu sakinliğini ve cesaretini örnek göstererek, büyük liderlerin kaos dönemlerinde kendilerini kanıtladıklarını ifade ediyor.

Roger Ver

Roger Ver de piyasada Bitcoin Cash hard fork’u dolayısıyla sık sık kaos yaşayan liderler arasında yer alıyor. Bitcoin Cash hard fork’unun ardından eski partnerler Roger Ver ve Craig Wright’ın arası iyice açıldı. Aslında adeta iki taraf arasında hash savaşları çıktı.

Ver, kendi token’ını soğuk kanlılıkla BSV karşısında savunabildi ve kaosu adeta fırsata çevirdi. Dolayısıyla bu durum kaosun ortasında vizyonuna sıkı sıkı bağlı kalan liderin başarısını ortaya koymuş oldu.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun