reklamı kapat

BitMEX: Kullanıcı Hesap Bilgilerine Yapılan Saldırılar Arttı! Korunma Yolu Ne?

BitMEX kullanıcıları saldırılara karşı uyardı.
10:00
12 Haziran 2019

11 Haziran tarihinde Hong Kong merkezli eşler arası kripto para borsası BitMEX tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, kullanıcıların hesap bilgilerine yönelik yapılan saldırılarda ciddi bir artış gözlemlendi.

Kripto para borsası bunları önlemek için en iyi önlemleri aldığını belirtse de, kullanıcıların iki faktörlü doğrulama (2FA) kullanmalarının büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. İki adımlı doğrulama olarak da anılan 2FA, hesabınıza Google Authenticator veya Authy gibi uygulamalar kullanarak elde edilen ve sadece kullanıcı adı veya şifre dışında ek bilgi gerektiren bir güvenlik katmanı ekliyor. Bu yöntem son günlerde artan SIM kart kopyalama veya değiştirme yöntemine karşı da tam güvenlik sunuyor ve SMS güvenlik yönteminden de çok daha güvenli.

BitMEX 2FA’yı Zorunlu Hale Getiriyor

BitMEX’in yaptığı duyuruya göre Google kaynaklı yapılan araştırmada 2FA kullanılarak hesap çalma girişimlerinin hepsinin engellendiği görülmekte. BitMEX bu tip saldırılardan korunmak için 2FA’nın en güvenli yol olduğunu vurgulamakta ve 2FA’yı platformda zorunlu hale getirmeyi bile düşünmekte.

Kripto para borsası bunun yanı sıra zayıf veya tekrar tekrar kullanılan şifrelerin, hacklenen e-post adreslerinin veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış bilgisayarların da hesapların çalınmasına yol açabileceğini öne sürdü.

Popüler kaldıraçlı işlem platformu BitMEX geçtiğimiz ay içerisinde yeni bir rekora koşmuştu. BitMEX CEO’su Arthur Hayes, popüler kaldıraçlı kripto para borsasının 24 saatlik işlem hacminin 11 Mayıs’ta 10 milyar doları aştığını duyurmuştu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun