reklamı kapat

Kripto Para Analisti Ethereum’un Mevcut Durumunu Açıkladı

Cold Blooded Shiller, Ethereum ağında yorgunluk gördüğünü ifade etti.
15:31
20 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, 250 doların üstüne kadar çıksa da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 230 doların altından işlem görüyor ve kritik direnç noktalarına yenik düşmüş durumda. Kripto para analistleri özellikle yaklaşan ETH 2.0 güncellemesi ve DeFi sektörünün etkisi ile Ethereum’da yükseliş beklese de teknik analizin benzer sonuçlar verdiğini söylemek güç.

Ethereum Ağında “Yorgunluk” Başladı

Ethereum’un defalarca 250 dolar direncinden dönmesi, bir kripto para analistine göre bu yükseliş trendinin “yorulmasına” yol açtı ve ETH’nin artık yükselecek gücü kalmadı. Analist, yaşanan bu yorgunluğun ve alış baskısındaki azalmanın, fiyatın daha da fazla düşüş yaşamasına yol açabileceğini düşünüyor.

Mart ayının dip noktalarından %200 gibi önemli bir artış elde eden ETH, söz konusu analiste göre artık düşüş trendine girdi ve önemli bir değer kaybı görmemiz mümkün.  Analist, Renko mum grafiğini kullanarak yaptığı açıklama ve yayınladığı tweet’inde, şimdiden bir ayrışma gördüğünü ve fiyatın aşağı yönlü kayabileceğini ima etti.

Cold Blooded Shiller olarak bilinen analistin daha önceki ETH tahminlerinde yanılmamış olması ise kendisinin dikkatle dinlenmesi gereken bir analist olduğunu gösteriyor.

Ethereum madencilerinin geçtiğimiz günlerde oy kullanmaya başlamaları ise ETH ağında bir değişiklik görebileceğimizi gösterdi. Bu değişiklik belki ETH ağındaki yorgunluğu da atabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.