reklamı kapat

Craig Wright Olayında Yeni Gelişmeler

Gavin Andresen Wright’a inanmadığını açıkladı.
10:13
21 Haziran 2020

Yakın zamanda yayınlanan ifadeler Gavin Andresen’in artık Craig Wright’ın Bitcoin (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğundan şüphe duyduğunu gösteriyor.

Wright’ın sözde iş ortağı David Kleiman’ın mülkiyetine karşı açılan davaya bağlı olan ifadelerde, Andresen’e Wright’ın hala Satoshi olduğuna inanıp inanmadığını soruldu. Andresen başlangıçta Wright’ın Bitcoin’in yaratıcısı olduğuna ya da kendilerini Satoshi Nakamoto olarak adlandırılan bir grubun üç üyesinden biri olduğuna inandığını ifade etti. Ancak daha sonra Andresen, kandırıldığının farkına vardığını belirtti.

Andresen’in Açıklamaları

Andresen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Aldatılmış olabileceğimi gösteren bazı göstergeler var. Örneğin; birisinin kullanılan yazılımı devre dışı bırakabileceği veya belki de teslim edilen dizüstü bilgisayar yepyeni bir dizüstü bilgisayar değildi ve bir şekilde kurcalanmıştı. Bende de uçak yolculuğu sonrası sersemlik vardı. Tekrarlıyorum, Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğunu kanıtlama işinin merkezinde de değildim. Bu durumların bana Nakamoto’nun Wright olmadığını kanıtlıyor. Şüphelerim ortaya çıkıyor çünkü bana sunulan kanıt, daha sonra dünyaya sunulan sahte kanıttan çok farklı.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Andresen daha sonra ifadede, 2010 ve 2011’de Satoshi ile e-postalarını takiben, Bitcoin’in kurucusu ile bir daha iletişim kurmadığına inandığını ifade etti.

Öte yandan eski Mt. Gox CEO’su Mark Karples de geçtiğimiz günlerde Wright’ın “hırsız ya da sahtekar” olduğunu iddia etmişti.

İtibarı Kötüye Kullanma

Andresen, ifadesinde Wright’ın itibarını kötüye kullandığını ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Craig’in bana söylediklerinin hangisinin gerçek hangisinin yalan olduğuna dair şüphelerim var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.