reklamı kapat

Huobi Token Nedir?

Huobi Token, Huobi kripto para borsasının kendi kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor...
13:00
20 Kasım 2019

Gelişime sürecine hızlı bir şekilde devam eden kripto para piyasasında, kullanıcıların hizmetine sunulan birçok kripto para borsası bulunuyor. Borsa platformlarında gerçekleştirilen işlemlerde kullanılmak üzere tasarlanan borsa destekli token’ler yatırımcılar arasında sıklıkla tercih ediliyor. Huobi Token (HT) de bu kripto paralar arasında yerini aldı.

Günlük işlem hacmi bakımından dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan Huobi kripto para borsası kendi token’ini piyasaya sürme kararı almıştı. Bilindiği üzere Binance ve Kucoin gibi borsa platformlarının kendilerine özgü token’leri bulunuyor. Özellikle Binance’ın tokeni BNB, piyasadaki kripto paralar arasında üst sıralara yerleşmesiyle dikkatleri çekiyor. Kucoin’in token’i Kucoin Shares’in performansı da hiç fena görünmüyor ve bu token de gelecek vadediyor.

Huobi Token Nasıl Çalışır?

Huobi Token’in değerinin doğrudan Huobi.Pro kripto para borsasının performansıyla ilişkili olduğu söylenebilir. HT’nin piyasadaki arzının büyük çoğunluğu tahmin edildiği üzere Huobi borsa platformunda yer alıyor. Huobi Token’in piyasa değeri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bilindiği üzere kripto para borsaları, yaptıkları işlemlerde platformlarının token’lerini tercih eden kullanıcılara çeşitli avantajlar sunuyor. Böylece borsa kullanıcıları Binance Coin ve Huobi Token gibi kripto paraları kullanmaya teşvik ediliyor.

Kripto para ekosistemi büyümeye devam ettikçe hiç şüphe yok ki borsa platformlarının kullanıcı sayısı da artacak. Bu doğrultuda Huobi Token’in gelecekte çok daha büyük bir piyasa değerine sahip olacağını öngörmek yanlış olmaz. Üstelik HT sahibi kullanıcılar birtakım özelliklerden faydalanabilecekler. Oy verme hakkı bu özellikler arasında yer alıyor.

Huobi Token’i bir kullanım token’i olarak değerlendirebiliriz. Başka bir deyişle HT bazı işlevlere sahip. Kullanıcılar HT aracılığıyla Huobi platformunda listelenecek kripto paraları seçebilecek ve diledikleri adaya destek verebilecekler. Ayrıca token sahiplerinin belirli şartları yerine getirmeleri kaydıyla çeşitli ödüllerden faydalanmaları da mümkün. Üstelik Huobi Token platformda gerçekleşen işlemlerden daha düşük ücret alınmasına olanak veriyor.

Huobi Token Nereden Alınır?

Huobi borsa platformuna dayandırılan Huobi Token’i almanın yolları kısıtlı. Huobi borsası üzerinden BTC, ETH ya da USDT kullanarak HT satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun