Kripto Fenomeni, Ethereum (ETH) ve Diğer 4 Altcoin’de Çılgın Artış Bekliyor!

Lark Davis, beş altcoin'i yorumladı.
19:44
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Popüler bir Youtuber ve kripto fenomeni isim Lark Davis, 2022’de yükselişe geçebilecek beş altcoin’i sıraladı. Davis, seçimlerinde öncelikli olarak çeşitli ağlarda uygulanması beklenen projelere ve son zamanlarda popülerlik kazanan çalışmalara odaklandığını aktardı.

Ethereum (ETH)

Lark Davis’e göre en popüler ikinci kripto para Ethereum, 2022’de beş basamaklı bir varlık olma potansiyeli taşıyor. Başarılı analist ETH’nin yükseliş döngüsünde 20.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Ethereum fiyatının 20.000 dolara çıkmasını sağlayacak olan katalizörler ise uygulanan ve gelen projeler olarak belirtildi. ETH için patlayıcı bir itici güç olan Layer 2 ölçeklendirme çözümü bulunuyor.

Ayrıca Proof of Work modelinden Proof of Stake’e geçişin fiyat üzerinde büyük etkisi olacaktır. Ek olarak yeni oluşturulan üçlü halving, fiyat hareketi için büyük bir katalizör olacak. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde gelecek yıl sınırlı sharping uygulayacaklarını duyurdu. Uygulama, Ethereum işlem hacminde yaklaşık üç ila dört kart iyileşme sağlayacaktır. Bu da aynı zamanda işlem hızında 64 kat iyileştirmeyi hedefler.

Elrond (EGLD)

Kripto uzmanı, temelde ETH 2.0 olarak lanse edilen Elrond‘un 2022’de uçacağına inanıyor. Yerel bir merkezsiz borsa olan Maiar, piyasaya sürüldü. Elrond’dan gelecekte iyi şeyler bekleyen Davis, projelerin hayata geçirilmesi ile büyük bir fiyat hareketinin tetiklenebileceğine inanıyor. Elrond hakkında olumlu gelecek beklemesi haricinde önemli bir demeç paylaşmayan uzman isim, önümüzdeki seansların dikkatle izleneceğini aktardı.

Polygon (MATIC)

Kripto fenomeni, ağda gerçekleşen birçok projeyle Polygon’un yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti. 2021, MATIC için çok çılgın geçti. Ocak ayında sadece 2 ve 3 cent aralığında işlem gören MATIC şu anda 2.70 dolara kadar tırmanan bir performans sergiledi. Polygon şu anda Ethereum için bir yan zincirdir. Ağa birçok büyük ETH uygulaması girerken en büyük merkezsiz borsa Uniswap’ın Polygon’e geleceği söylentileri var. Uzman isme göre Polygon sadece bir yan zincir olmaktan daha fazlasıdır ve Ethereum için geniş bir ölçeklendirme çözümüdür. Ayrıca Polygon’un EIP 1559 uyguladığı bildirildi. Bu da ağdaki her işlemin bir MATIC yakacağı anlamına geliyor.

Solana (SOL)

Solana, oyun sektöründe kendini çok iyi konumlandırdı. Solana’da birçok oyunun başladığını gördüğümüzde iyi sonuçlar gelecektir. Öte yandan Davis, Solana varlığının akabinde ağdaki diğer sistemler ile de yakından ilgileniyor. Şu anda JRPG tarzı bir oyun olan Aurory’i dile getiren Davis, projeyi güncel olarak takip ediyor.

NFT parantezi açan Davis, Solana’da çok düşük gas ücretleri ile işlem yapabilmenin NFT’ler ve token’lar için çok güzel bir kullanıcı deneyimi sunduğuna inanıyor.

Wilder World

Bu altcoin’den çok kısa bahseden Lark Davis, metaverse’ün 2022’de daha sıcak bir konu haline geleceğini kaydetti. Uzman analiste göre Sandbox gibi başarılı bir süreç yönetilirse Wilder’ın en az milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşması bekleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI