X


Korean Teachers Credit Union, Bitcoin (BTC) Yatırımına Hazırlanıyor

KTCU, lider kripto para birimi Bitcoin'e yatırım planları yapıyor.
18:20
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

40 milyar dolarlık varlığı yönetimi altında bulunduran Koreli Öğretmenler Kredi Birliği (KTCU), gelecek yıl Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyor. The Korea Economic Daily haberine göre bu adımla birlikte KTCU fonu, Bitcoin’e yatırım yapan ülkedeki ilk emeklilik fonu olma yoluna giriş yaptı.

KTCU, Bitcoin’e Yatırım Hazırlığında

KTCU, lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım planları yapıyor. Medyaya yansıyan son gelişmelere göre KTCU, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmak yerin Bitcoin ETF’i gibi yatırım ürünlerini kullanacak.

Koreli Öğretmenler Kredi Birliği planlarına göre 2022 yılının ilk yarısında Kore merkezli bir Bitcoin ETF’in onaylanması ile yatırım yapılması bekleniyor. KTCU, planlarına sadık kalıp gerçekleştirebilirse ülkede Bitcoin’e yatırım yapan ilk emeklilik fonu unvanını alacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 15 Ekim tarihinde ProShares Bitcoin vadeli işlem fonunu onaylarak tarihi bir adıma imza attı. Ardından Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, hali hazırda Nasdaq’ta işlem görüyor.

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası

Lider kripto para birimi Bitcoin, ProShares Bitcoin ETF’i ile birlikte benimsenme oranlarında yükselişe geçerken bir kilometre taşını geride bıraktı. Bu gelişme kripto para piyasasına olumlu  etkiye yol açarken ATH kaydedilmesini sağladı. Amiral gemi Bitcoin 66.930 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

En büyük altcoin Ethereum (ETH) 4.369 doları aşarak ATH kaydetti. Birçok altcoin yükseliş ivmesi yakalarken kripto para piyasasının toplam değeri 2.6 trilyon dolar ile rekora koştu. Dünya çapındaki Bitcoin ilgisi, yükseliş trendi ve ETF onayı ile zirvelere ulaştı. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 62.000 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar