Solana Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: SOL Rekor Geliştirdi

Solana, 217 dolara dokunarak ATH kaydetti.
18:25
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Solana, 218 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. SOL, kaydettiği ATH ile piyasa sıralamasında üst konumlara tırmandı. Lider Bitcoin‘in haftaya yükselişle başlaması kripto para piyasasını yeşile bürüdü. Solana, bugün itibarıyla rekor geliştirmeyi başarırken birçok altcoin ön plana çıktı.

Solana’dan Rekor

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden Solana, gün içerisinde %15’in üzerinde yükseliş yine ATH kaydetti. 218 dolara dokunan SOL, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla bu bölgelerde yeni ATH’ler geliştirmek adına girişimlerini sürdürüyor. Solana, bu yükseliş hareketinin akabinde 65 milyar dolarlık piyasa değeri ile CMC top 10’de altıncılığa tırmandı.

Son 24 saatlik işlem hacmi %100’e yakın artarken hareketli dakikalar yaşanıyor. Hali hazırda çok sıcak bir konu olan Solana, bu ATH ile birlikte boğa görünümünü taçlandırdı.

Solana Neden Yükseliyor?

Solana, Ocak 2021 itibarıyla 1.69 dolardan alım satım işlemi görüyordu. Bu inanılmaz ralli, aslında ekosistem geliştirmeleri ve doğru planlama ile daha öncesinden görülebilmekteydi.

Solana ağı, geliştirmeler ve güncellemeler için fon toplamayı sürdürüyor. Birçok projeyi bünyesinde barındıran Solana, NFT ve DeFi sektörünün patlamasıyla artış trendini hızlandırdı.

Solana Art pazar yeri ile NFT sektörüne iddialı bir giriş gerçekleştiren SOL, bu alanda ön plana çıkmaya çalışıyor. NFT alanı, mevcut dönemde inanılmaz boyutlara ulaşan ilgiye maruz kalıyor. Bu durumda Solana, enlerini takip ederek popülaritesini pekiştirmek için çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar