Kimse Beklemiyordu! Son Kripto Para Şirketi Oldu: Yüzde 15’lik Kesintiye Gitti!

NFT pazar yeri Magic Eden, kripto para sektörünün genelindeki şirketlerin zor zamanlarda işten çıkarmaya gitmesi nedeniyle çalışanlarının yaklaşım yüzde 15'ini veya 22 çalışanını işten çıkardığını duyurdu.
08:04
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT pazar yeri Magic Eden, kripto para sektörünün genelindeki şirketlerin zor zamanlarda işten çıkarmaya gitmesi nedeniyle çalışanlarının yaklaşım yüzde 15’ini veya 22 çalışanını işten çıkardığını duyurdu.

Çalışan Sayısında Azaltmaya Giden Son Kripto Para Şirketi Oldu

NFT pazar yeri Magic Eden’in resmi LinkedIn sayfasında listelenen 141 çalışana göre bu oran yaklaşık yüzde 15’e denk geliyor. Magic Eden, çalışan sayısında azaltmaya giden son kripto para şirketi olmuş oldu. Geçtiğimiz ay ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase çalışanlarının yüzde 20’sini, Digital Currency Group’tan Luno çalışanlarının yüzde 35’ini ve Genesis çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkardığını duyurmuştu.

CEO Jack Lu gelişmeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Magic Eden, şirket genelinde yeniden yapılanma çabasının bir parçası olarak 22 takım arkadaşıyla yollarını ayırma gibi zor bir karar aldı” dedi. Ayrıca, “2023 için önceliklerimizi belirlerken, şirket içinde hangi yapılara ve rollere ihtiyaç duyulduğuna derinlemesine baktık ve Blockchain’ler arasında ölçeklendirmenin bir sonraki aşamasını sürdürmemiz için doğru rol birleşimini bulmak için zor kararlar almak zorunda kaldık.” eklemesini yaptı. Lu ayrıca şunları söyledi:

Daha geniş ekibimize, günümüzün ayı piyasasında bile şirketin uzun bir pist ile çok iyi sermayelendirildiğini ve Magic Eden’ın 2023 ve ötesindeki yörüngesine güvenmeye devam ettiğimizi ifade ettik.

Kısaca Magic Eden Nedir?

Magic Eden, Solana Blockchain’i üzerine inşa edilmiş en büyük NFT pazar yeridir. Yatırımcıların NFT satın almasına, satmasına, basmasına ve yönetmesine imkan tanır ve gelişen bir ikincil piyasa içerir.

Magic Eden’ın ne olduğunu anlamak için, platformun kısa geçmişi ve meteorik yükselişi hakkında biraz bilgi sahibi olmak yardımcı olacaktır. NFT pazar yeri Magic Eden 2021’in Eylül ayında açılmıştır ve kısa sürede NFT ekosisteminde baskın bir güç haline gelmiştir. Çoğu NFT pazar yerinin yüksek işlem ücretlerine sahip bir Blockchain olan Ethereum üzerine inşa edildiği bir dünyada, Magic Eden’ın Solana‘daki konumu ona rekabet avantajı sağlamaktadır. Tek tip yüzde 2’lik işlem ücreti onu satıcılar arasında popüler kılmakta ve son günlerde aranan NFT’lerin piyasaya sürülmesiyle ismini iyiden iyiye duyurmayı başarmıştır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar