X


Kaldıraçlı Kripto Para Borsası BitMEX Dünyanın En Pahalı Ofislerinden Birini Kiraladı

Geçtiğimiz günlerde BitMEX’in bakıma girmesiyle birlikte Bitcoin yaklaşık 300 dolarlık bir artış yaşamıştı. Bu durum yatırımcıların aklına şu soruyu getirdi: Acaba Bitcoin’deki aşırı fiyat dalgalanmalarının sorumlusu BitMEX mi?
07:00
24 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX, Hong Kong’ta bulunan dünyanın en pahalı ofis binasında yerini aldı.

Kripto para piyasasında işler iyi gitmiyor. Boğa sezonunun ihtişamlı günlerinde Bitcoin ve alternatif kripto paralar sürekli yükselirken muhtemelen kripto paralara coşkulu bir şekilde yatırım yapmak isteyen milyonlarca insanla karşılaşabilirdiniz. Ancak mevcut koşulda yatırımcılara arabalarını satıp daha iyisini almak üzere kripto paralara yatırım yapıp yapmayacaklarını soracak olursak alacağımız cevap muhtemelen olumsuz olacak.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde başlayan düşüş trendi yaklaşık sekiz ay sürdü ve henüz devam ediyor. Bitcoin yıl içerisinde yaklaşık %70’lik bir değer kaybına uğradı. Ancak popüler kripto para borsaları piyasadaki olumsuz koşullardan etkilenmiş gibi görünmüyor.

Bitcoin Mercantile Exchange ya da diğer adıyla BitMEX yıl içerisinde ciddi bir yol kat etti. Kullanıcılarına Bitcoin, EOS gibi popüler kripto para birimleriyle 100 kata varan kaldıraçlı işlem yapma şansı tanıyan BitMEX 2018’de ciddi bir kâr marjı yakaladı.

Geçtiğimiz günlerde bir aydan daha kısa sürede 1 milyon Bitcoin’lik işlem hacmine ikinci kez ulaşarak kendi rekorunu egale eden BitMEX kripto para sektöründeki popülerliğini de iyiden iyiye arttırdı.

The Hong Kong Economic Times’ın haberine göre BitMEX dünyanın en pahalı ofis binasına yerleşmeyi planlıyor. The Hong Kong Economic Times’ın haberine atıfta bulunan Shawna Kwan Bloomberg’teki köşesinde şunları kaydetti:

Yerel medya organına göre BitMEX, Cheung Kong Center’ın 45. katını kiraladı. Dünyanın en pahalı ofis binası, Goldman Sachs, Barclays, Bank of America, Bloomberg gibi devlere ev sahipliği yapıyor.

Kwan ayrıca BitMEX’in kiraladığı ofisin yıllık kira maliyetinin de  5 milyon dolardan fazla olduğunu belirtti.

Yatırımcılar umutla boğa sezonun yolunu gözlerken BitMEX, Binance, Coinbase gibi sektörel devler de zamanı geldiğinde en iyi şartlarda hizmet vermek amacıyla birbirleriyle yarışıyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar