X


“XRP Rekora Koşuyor”

Ripple CEO'su kurumsal yatırıcıların rekor seviyede XRP aldıklarını ifade etti.
08:00
24 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Wall Street yatırımcılarının son zamanlarda rekor sayılarda alım yaptıklarını ifade etti.

Garlinghouse YouTube üzerinden yaptığı soru cevap videosunda hazırlanan çeyrek raporunda şirketin XRP satışlarının oldukça yüksek olduğunu belirtti.

Önümüzdeki günlerde yapacağımız duyurunun ana başlıklarından birisi de 3. çeyrek raporuyla ilgili olacak. Raporda XRP’ye kurumsal ilgilin giderek arttığı belirtiliyor ve kurumsal yatırımcıar tarafından XRP satın alımlarının rekor seviyeye ulaştığı görülüyor.

Garlinghouse aynı zamanda kripto para sektöründe saydamlık konusuna değindi. Ripple’ın XRP token’larının %60’ına sahip olduğunu ve token’larının %91’inin halen kilit altında olduğuna dikkat çekti.

Ripple gerçek sorunları çözmeye devam edecek. Olabildiğince saydam bir XRP ekosistemi yaratmaya çalışıyoruz. Birçok eleştiri Ripple’ın çok fazla XRP’ye sahip olduğu yönünde. Ancak diğer kripto paralarla karşılaştırırsanız durumun farkına varabilirsiniz. Örneğin bir kişinin ne kadar ETH’ye sahip olduğunu bilmiyoruz. Biz bu konuda saydam olmaya çalışıyoruz.

Ek olarak Ripple CEO’su son zamanlarda kripto paralara karşı artan kurumsal ilgiyle birlikte büyük oyuncuların hamle yapacağını dile getirdi.

ICE tarafından yapılan açıklamaya göre Bakkt adında bir borsa açılacak ve bu borsaya katılım oldukça iyi seviyede olacak. Bence bu girişim dünyanın hangi yönde ilerlediğini tahmin etmeye yeter. Daha fazla yatırımcıyı kripto para sektöründe görecek olmamız iyiye işaret. Kripto para sektörü giderek olgunlaşıyor ancak birçok defa ifade ettiğim gibi hala çok erken aşamadayız. Kurumsal yatırımcıları görmek umut verici bir adım.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Bittrex XRP/USD çiftini listedi ve XRP alımlarını yatırımcılar için daha kolay hale getirmiş oldu. Böylece XRP’nin yaygınlaşması adına bir adım daha atıldı.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar