X


Justin Sun, Tron (TRX) ile Eskisi Kadar İlgilenmeyecek! Çin Komünist Partisinden Çağrı!

Justin Sun, 30 yaşında emekliliğe hazırlanıyor!
22:05
27 Temmuz 2021

TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Çin Komünist Partisi (ÇKP) tarafından desteklenen bir projede görev almaya hazırlanıyor. Araştırma projesinde Başkan Yardımcısı olarak çalışmayı planlayan Justin Sun emekliliğe giden yolda ilk adımını atmış gibi görünüyor. Tron projesinin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan Justin Sun neyi hedefliyor?

Tron (TRX) CEO’su Justin Sun

Akademisyenliğe merak saran Justin Sun önemli bir davet mektubu aldı. Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi’nin Blockchain Teknolojisine Dayalı Sosyal Yönetişim Mekanizmasının İnovasyonu Üzerine Araştırma” konulu bir projeye dahil olacak. Bu projede tecrübelerini ekibine aktaracak olan Tron CEO’su Çin ile iyi ilişkiler hedefliyor.

Çin Halk Bankası ve Merkezi Siber-Uzay İdaresi, Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi gibi kamu kurumlarının da dahil olduğu projede Tsinghua Üniversitesi, Pekin Üniversitesi’nden uzmanlar da bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Justin Sun’ın bu kararı sosyal medyada büyük ses getirdi. Çin Komünist Partisini (ÇKP) destekleyen bir Twitter kullanıcısı şunları söyledi;

“Amerikan İmparatorluğu’nun kötü durumuna dayanamıyor ve bizimle sosyalizmi inşa etmek için geri geliyorsun. Kardeşim Justin Sun!”

Justin Sun ve Emeklilik Planları

Liang Jianzhang hakkında paylaşım yapan Justin Sun 47 yaşında emekli olan girişimcinin yolunu takip edecek gibi görünüyor. Liang Jianzhang Trip.com’u kurmuş ve 47 yaşında emekli olmuştu.

Çinli Gazeteci Wu Blockchain başta olmak üzere çok sayıda Çinli kripto yatırımcısı Justin Sun’ın böyle bir adım atacağına ihtimal vermiyor. Sosyal medya kullanıcıları Sun’ın bu teklifi Çin ile iyi ilişkilere sahipmiş gibi görünmek için kabul ettiğini düşünüyor.

Justin Sun yaklaşık 3 yıldır yoğun şekilde kripto ekosistemini destekliyor. Fungible olmayan token (NFT) konusunda attığı karşılıksız adımlar bile Justin Sun’ın ne denli fedakar olduğunu gösteriyor. Mart ayında JUST NFT Fonu’nu ücretsiz olarak başlatan ve bunu sadece ekosistemi desteklemek için yaptığını söyleyen Justin Sun emekli olmamalı.

Tron ağı gelişmeye devam ederken böyle bir kararın alınması projenin ciddi zarar görmesine sebep olabilir. Üstelik sadece 30 yaşında olan Justin Sun, Tron (TRX) ağı için çok fazla hedefe sahip. Böyle bir şeyin gerçek olması halinde TRX mevcut popülerliğini kaybedebilir. Emeklilik iddialarıyla birlikte TRX %6 değer kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar