reklamı kapat

Justin Sun Tron Hakkındaki İddialara Ne Yanıt Verdi?

Stellar kurucusunun sert eleştirilerine Justin Sun'dan yanıt geldi.
3 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Stellar (XLM) kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Jed McCaleb geçtiğimiz günlerde Yahoo Finance ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajı esnasında Tron (TRX) ile ilgili sert eleştiriler dile getiren McCaleb kullanıcılar arasında oldukça konuşulacağa benziyor. Tron kurucusu Justin Sun projesini “çöp” olarak nitelendiren McCaleb’e gecikmeden yanıt verdi.

Jed McCaleb kendisine piyasanın genel tansiyonu ile ilgili yöneltilen soruları yanıtlarken bu çarpıcı ifadelere yer verdi. 2017 ve 2018 yıllarında yaşanan ICO patlaması esnasında büyük miktarlarda sermaye toplayan projeleri eleştiren ünlü girişimci bazı projelerin yeterli teknik kapasiteye dahi sahip olmadığını belirtiyor.

Jed McCaleb’in konu hakkındaki ifadeleri aşağıda yer alıyor:

Projelerin milyon dolarlar toplayacak kadar teknik yeterliliğinin olmadığı düşünülürse tahsis edilen kaynakları ve sermayeyi anlamak oldukça zor. Bu büyük bir utanç, umarım bu durum değişmeye başlar. Piyasanın soğumasıyla (son yaşanan şeylere ben halen ayı piyasası demiyorum) gelen iyi şeylerden birisi de bu tür projelerin azalmasıdır.

Bu projelerin yüzde doksanı saçmalıktan ibaret. Durumu değiştirmenin yollarını arıyorum. Tron gibi şeyler tamamen çöp. Fakat insanlar bu çöpün içine tonlarca para atıyor; teknik olarak dahi çalışmayan şeylere.

Birçok durumda dijital ödeme yapılması gerekir ve Stellar’ı ya da Bitcoin’i kullanarak bunu yapabilirsiniz. Farklı bir ödeme türüne ihtiyaç duymazsınız…

Justin Sun bu ifadelere zaman kaybetmeden yanıt verdi. Konu hakkında paylaşımda bulunan Tron topluluğu üyesi Misha Lederman’ın bağlantısına işaret eden Sun, oldukça düşük işlem hacmine sahip olan Stellar’ın rakipleri dahi olmadığını ifade etti.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.