reklamı kapat

Bakkt Borsasında Heyecanlandıran Gelişme

Kripto para borsası Bakkt öyle görünüyor ki yakın zamanda iş başı yapacak.
10:00
3 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto para dünyasında herkesin gözü kulağı Bakkt borsasında. 2019’un başlarında açılacağı duyurulan Bakkt, lider kadrosunu şekillendirmeye başladı.

LinkedIn’e göre şirket aralık ayında teknik ürün yöneticisi olarak Jide Laoye’yi, ürün mühendislik direktörü olarak da Peter Lee’yi işe aldı.

Laoye UL Transaction Security şirketinde yazılım ürünleri müdürü olarak çalışıyordu. Lee ise Texas merkezli finansal teknoloji şirketi Mozido’da küresel ürün sevkiyatı biriminin kıdemli başkan yardımcısıydı.

Bakkt eylül ayında teknoloji şefi olarak Balaji Devarasetty ile anlaşmıştı. Devarasetty Ohio merkezli finansal hizmetler firması Vantiv’in teknoloji ve ödemeler biriminin başkan yardımcısıydı.

Bundan iki ay sonra, kasımda Bakkt CEO’su Kelly Loeffler işe alımlara başladıklarını duyurmuştu:

Müşterilerimize hizmet etme ve ilerleme kaydetme amacıyla açıkgöz ve girişimci bir ekip oluşturmaya odaklandık. Bizim kütürümüzdeki kilit başarı faktörleri işbirliği, problem çözme, iletişim, entegrasyon, profesyonellik ve liderliktir.

Aynı zamanda New York Menkul Kıymetler Borsası’nı işleten Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan Bakkt, ilk yatırım turunda Microsoft’un da dahil olduğu 12 partner şirketten 182,5 milyon dolar yatırım aldı.

Şirket bunun yanı sıra fiziksel olarak desteklenen Bitcoin vadeli işlemlerinin hayata geçeceği tarihin bir kere daha ertelendiğini duyurdu. İlk olarak aralık ayı başlangıç tarihi olarak açıklanmıştı ancak bu tarih 24 Ocak’a çekildi. ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu CFTC’den onay bekleyen şirket, komisyonun yavaş işlemesi sebebiyle bu tarihi bir kere daha erteleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER