X


John McAfee’nin Bitcoin Tahmini İçin Son 375 Gün!

John McAfee'nin 1 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) tahmini için süre daralıyor.
08:59
23 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2019 yılı sona yaklaşırken, kripto para piyasası da oldukça karmaşık bir hal aldı. Birçok kripto para birimi yılın başından ortasına kadar elde ettikleri yükselişi, ne yazık ki ikinci yarıdan sonra olduğu gibi bırakmak zorunda kaldı. Bitcoin (BTC) 14.000 dolara kadar çıkmayı başarırken, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir Mi?

Kripto para sektörünün tanınan ve çokça eleştiri alan simalarından John McAfee içinse 2019 yılının bitmesi kötü bir durum olabilir. 2020 yılının sonuna kadar Bitcoin’in tamı tamına 1 milyon dolar olacağını iddia eden McAfee, ilk başta bu tahminini 500.000 dolar olarak açıklasa da, daha sonra hem fiyat miktarını hem de iddiasını arttırdı. BTC’nin söz konusu süre sonuna kadar bu fiyata çıkmaması durumunda canlı yayında kendine zarar vereceğini bile öne süren McAfee, BTC’nin mevcut fiyatının 7.500 dolar olduğunu düşündüğümüzde oldukça zor günler yaşayacak gibi duruyor.

Bitcoin 2020 yılında blok ödülü yarılanması gibi oldukça önemli bir güncelleme yaşayacak olsa da, mevcut fiyat üzerinden yüzde 95 civarında bir artışın gerçekleşmesi en azından bir sene içerisinde pek muhtemel gözükmüyor.

Uzmanlar BTC’nin 2020 yılındaki blok ödülü yarılanmasından sonra ciddi bir artış yaşayacağını düşünmekte. Genel kanı ise yükselişin 20.000 dolar ile 50.000 dolar seviyeleri arasında değişeceği yönünde. Bitcoin’in 20.000 doları yeniden aşması bile birçok yatırımcı için büyük bir öneme sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar