reklamı kapat

“Japonya Düzenlemeleri Bizim İçin Faydalı”

Coinbase yetkilisi Japonya'nın kripto para denetimlerini artırmasını yorumladı.
10 Ekim 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Büyük kripto para borsalarından Coinbase Japonya finansal düzenleyicisi FSA’nın kripto para sektörüne daha dikkatli yaklaşmasının çok fazla etkisinin olmayacağını açıkladı. FSA 2018 yılında yaşanan hack vakalarından sonra büyük borsaları daha sıkı gözetim altına alacağını duyurmuştu.

Japonya merkezli haber kaynağı Nikkei’ye konuşan Coinbase yasal işler sorumlusu Mike Lempres, kripto para borsalarına uygulanan lisans sisteminin Coinbase için avantaj olduğunu dile getirdi. FSA kurallarının Coinbase’in öne çıkmasını sağlayacağını belirtti.

Japonya hükümeti daha çok güvenliğe odaklanmış durumda, bu bizim için iyi bir şey. FSA ile görüşmelerimiz iyi gidiyor, uyum sağlayacağımızdan ve 2019 yılı içerisinde gereklilikleri karşılayacağımızdan eminim.

Coinbase yetkilisinin açıklaması oldukça iddialı sayılır çünkü Nikkei’nin bildirdiğine göre FSA Aralık 2017’den bu yana herhangi bir borsaya lisans vermedi. Tokyo merkezli borsa Coincheck’in hack’lenmesinden sonra 530 milyon dolar kayıplara karışmıştı. Geçtiğimiz ay Osaka merkezli kripto para borsası hack’lendi ve 60 milyon dolar çalındı. Coinbase’e göre hack’lenmeler borsa sahiplerini daha dikkatli olmaya ve kayıtlarını daha dikkatli tutmaya iten sebeplerden bir tanesi.


Japonya kripto paraların ortaya çıkmasından bu yana aktif olan büyük bir piyasa. Daha önceden büyük darbeler aldı ve her seferinde daha güçlü bir şekilde ayağa kalktı. Coinbase olarak Japonya’nın güvenilir bir hizmet sağlayıcısına ihtiyaç duyduğunu düşünüyoruz.

Lempres Coinbase’in sadece güvenliği sağlamak için 550 çalışanı bulunduğunu belirtti. Ancak şirket Japonya’da faaliyet gösterecek olursa FSA değerlerin fiziksel olarak Japonya’da saklanmasını isteyebilir. Bu yüzden Coinbase’in Japonya’da bir sistem kurması gerekebilir.

Geçtiğimiz hafta medyada yer alan haberlere göre Tiger Global Coinbase’e 500 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Doğrudan Coinbase hisselerini mi ya da ikinci elden mi aldığı bilinmiyor ancak Coinbase’in değeri 8 milyar dolar olarak biçildi. Bu da Coinbase’in dünyanın en değerli özel teknoloji şirketlerinden biri olduğunu kanıtladı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER