X

IRIS Coin Nedir?

IRIS, IRIS Network’ün yerel kripto para birimidir.
12:40
24 Ağustos 2020

IRISnet, hizmet odaklı bir altyapının Cosmos’a dahil edilmesini sağlıyor. Bunu yanı sıra IRISnet, kamu ve konsorsiyum zincirlerinin yanı sıra eski sistemler dahil olmak üzere heterojen sistemler tarafından sunulan iş hizmetlerinin entegrasyonu olarak da hizmet veriyor.

IRISnet Nedir?

Platformun açıklamalarına göre IRISnet diğer adıyla IRIS Hub, yeni nesil dağıtık uygulamaların temeli olarak tasarlandı. Cosmos-SDK ile oluşturulan IRISnet, DeFi uygulamalarını desteklemek için çeşitli modüller sağlarken, birleşik bir hizmet modeli aracılığıyla zincirler arası birlikte çalışabilirliği de sağlıyor.

IRIS Hub, yalnızca Blockchain’ler ile internet üzerinden token transferlerini desteklemiyor. Aynı zamanda heterojen sistemler mekanizması, token ekonomisi vb. genelinde veri ve bilgi işlem kaynaklarına ulaşılmasına izin vermek için de çalışıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanında IRIS Network, dağıtık iş uygulamaları için yenilikçi bir çözüm sağlamaya odaklanırken aynı zamanda Cosmos ekosisteminin de bir parçasıdır. Yapılan açıklamalara göre IRISnet hub’ı, ağa daha fazla güvenilirlik katmak için Cosmos ana hub’ına bağlanan ilk bölgesel hub olacak. IRIS hub’ına bağlı tüm bölgeler, standart IBC protokolü üzerinden Cosmos ekosistemindeki diğer herhangi bir bölge ile etkileşime girebilecek.

Bunlara ek olarak IRISnet tarafından desteklenen birlikte çalışabilirlik; zincir içi, zincir dışı, zincirler arası bilgi alışverişi ve işbirliği gerektiren uygulama durumları için oldukça uygun. Çekirdek ekibin IRISnet teknolojilerini kullanarak geliştirdiği, bazıları ulusal/bölgesel inovasyon ödülleri kazanan uygulamalar bulunuyor:

  1.  Gizliliği koruyan sağlık hizmetleri veri alışverişi
  2. Tedarik zinciri finansmanı için dijital varlık değişim platformu
  3. Hizmet e-pazarı

IRISnet Coin Nedir?

IRIS, IRIS Network’ün yerel kripto para birimidir. Platformun açıklamalarına göre IRIS token’ın temelde 5 kullanım alanı bulunuyor:

  • Fikir birliği düzeyinde IRIS, onaylayıcılar ve yetki verenler tarafından, PoS ağını güvence altına almak için kullanılan ve ödülleri alırken kullanılan stake etme token’ıdır.
  • IRIS, ağdaki tüm işlemler için varsayılan ücret token’ıdır.
  • IRIS token sahipleri, yönetişim önerileri oluşturarak ve bu teklifler için oy vererek zincir içi yönetişime katılabilir.
  • IRIS, coinswap protokolü tarafından zincir üzerinde token değişimi için kullanılan temel token’dır.
  • IRIS, hizmet sağlayıcıları tarafından para yatırma ve ücret toplama için kullanılan varsayılan ücret token’ıdır.

Bunların yanı sıra CoinMarketCap verilerine göre, 102.941.773 USD ile işlem hacmi bakımından 104. sırada yer alan IRISnet Coin’in yazının yayına hazırlandığı sırada 17.441.893 USD de 24 saatlik işlem hacmi bulunuyor.

Öte yandan yine yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1282 dolardan işlem göre IRIS Coin, tüm kripto paralarda çöküşün yaşandığı 13 Mart 2020’de 0,0082 dolar ile dibi gördü. IRIS Coin’in rekor fiyatının ise 0,1946 dolar ile 22 Nisan’da görüldüğü ifade edilebilir.

Ayrıca IRISnet Coin’in dolaşımdaki miktarının 802.863.081 IRIS olduğunu belirtmekte de fayda var.

IRIS Coin Yorum

IRIS coin grafiklerini değerlendiren yatırımcılar, token’ın fiyatının ilk piyasaya sürüldüğünde ve IRIS coin Binance listelenmesinin ardından artış sergilediğini dile getiriyor. Dolayısıyla her ne kadar rekor fiyata ulaşılamamış olsa da IRIS coin son zamanlarda oldukça iyi bir fiyat performansı sergiliyor. Dolayısıyla yatırımcıların ilgisini çekiyor.

IRIS Coin Satın Al

Dünyanın en hızlı ve güvenilir kripto para platformları arasında yer alan Binance üzerinden IRIS coin’i satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar