reklamı kapat

Popüler DeFi Projesinde Kurucu Şoku!

Curve DAO'da çarpıcı bir gelişme yaşandı.
17:11
24 Ağustos 2020

DeFi (merkezsiz finans) projelerinin ve uygulamalarının yükselişi hala tam hız devam ediyor. Merkeziyetsiz finans uygulamaları sayesinde birçok yatırımcının ciddi kazançlar elde ettiği biliniyor ve Yearn Finance’in yükselişi bunun kanıtı oldu.

Yearn Finance piyasaya 0 dolarlık birim fiyattan sürülse de geçtiğimiz günlerde 14.000 doların bile üstüne çıkarak başarılması güç bir olaya imza attı. DeFi denilince akla böyle yükselişler ve büyük oranda olumlu gelişmeler gelse de geçtiğimiz günlerde sektörün güvenilirliğini zedeleyen bir olay da yaşandı.

Curve’ün Yönetimi Kurucuya Geçti!

Popüler DeFi projelerinden birisi olan Curve, kurucunun bir hamlesi yüzünden gündeme hızlı bir giriş yaptı. Curve kurucusu Michael Egorov’un artık %71’lik oy gücüne sahip olduğu ve merkezsiz bir yönetime sahip olan Curve ağının yönetimini tam anlamıyla gele geçirdiği görülüyor.

Ethereum tabanlı DeFi likidite havuz platformu olan Curve, kesinlikle piyasanın en önemli projelerinden birisi ve kurucunun kontrolü tamamen ele geçirmesi sadece buna yönelik değil aynı zamanda DeFi sektörüne yönelik güveni de sarsmakta.

Andre Cronje konu hakkında yayınladığı gönderisinde kurucunun oy hakkının çoğunluğunu ele geçirmesinden dolayı artık oy vermenin mantıksız olduğunu ve projenin ikileme düştüğünü belirtti.  Gerçekten de adında merkeziyetsizlik olan bir kripto para projesinin böyle bir duruma düşmesi kesinlikle büyük bir yanılgı içeriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.