reklamı kapat

Dev Şirketin CEO’sundan Öfkeli Bitcoin Açıklaması!

Ünlü CEO, Bitcoin'i dolandırıcılık yapısına benzetti.
21:18
24 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in birim fiyatı 12.000 dolar altında kapana kısılmış olsa da bunun tanınırlığı ve ana akım kitlelerce kabulü her geçen gün daha da artıyor. Bitcoin’in özellikle 2017 yılından sonra elde ettiği tanınırlık sadece bireysel yatırımcıların değil aynı zamanda dolandırıcıların da yararına oldu.

Avrupa’nın önde gelen hava yolu firmalarından olan Ryanair’in CEO’su da bu dolandırıcılardan zarar gören en güncel isimlerden birisi oldu. Ryanair CEO’su Micheal O’Leary’nin adı ve fotoğrafı dolandırıcılar tarafından kullanılınca CEO hem Bitcoin’e hem de dolandırıcılara ateş püskürdü.

Bitcoin Bir Ponzi Yapısıdır

O’Leary yayınlanan güncel bir röportajında Bitcoin’in bir Ponzi yani saadet zinciri yapısından ibaret olduğunu, hayatında hiç Bitcoin yatırımı yapmadığını ve asla da yapmayacağını vurguladı. Herkese Bitcoin’e yatırım yapmaktan kaçınma tavsiyesi veren CEO, Bitcoin’inden aynı veba salgınından kaçar gibi kaçılması gerektiğini belirtti.

O’Leary’nin adı ve fotoğrafı “Bitcoin Lifestyle” isimli bir dolandırıcılık yapısında kullanıldı. O’Leary’nin Bitcoin yatırımı yaptığını ve “otomatik olarak binlerce dolar kazandığını” ifade eden dolandırıcıların bu yolla birçok yatırımcıyı kandırdığını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Yine de kripto para dolandırıcılıklarına karşı henüz genel bir yasa veya buna benzer bir yasal çerçeve oluşturulmadı.  Bunna rağmen birçok kripto para dolandırıcılık şemasına son dönemlerde çok fazla göz açtırılmıyor ve genel olarak bunlara karşı bir farkındalık oluşuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.