X


Thorchain Coin Nedir?

THORChain, Tendermint ve Cosmos-SDK'ya dayalı bir likidite protokolüdür.
11:41
24 Ağustos 2020

THORChain, kullanıcıların, varlıkları manipülasyona dirençli piyasa fiyatlarında anında takas etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite ağıdır.Takas işlemleri, kullanıcıların alım satım ücreti kazanmak için varlıklarını riske atmasına olanak tanıyan zincirler arası likidite havuzları aracılığıyla yapılır.

Thor Chain Nedir?

THORChain, Tendermint ve Cosmos-SDK’ya dayalı bir likidite protokolüdür ve üçüncü taraflara güvenmeye gerek kalmadan, özel bir yetkilendirme ihtiyacı olmadan ve gözetimsiz bir şekilde işlem gören dijital varlıklar için bir likidite pazarı oluşturmak için Eşik İmza Planlarını (TSS) kullanıyor. THORChain’in likidite piyasası tasarımı, bir varlığı diğeriyle değiştirirken emir defteri değişim ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve manipülasyon direnci ve on-chain fiyat beslemeleri dahil olmak üzere yardımcı faydalar sağlıyor.

Bunlara ek olarak THORChain, zincirden bağımsız kalabilir, belirli bir varlık veya Blockchain’i şart koşmaz ve güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre sistemde dört temel rol bulunuyor:

  • Likidite sağlamak için ödeme yapılan stake’ler
  • Varlıkları geçici olarak takas etmek için likiditeyi kullanan ve ücret ödeyen swapper’lar
  • Sürekli olarak havuzları izleyen ve yeniden dengeleyen, ücret ödeyen ve bunlardan kâr elde eden yatırımcılar
  • Bir teminat sağlayan ve sistemi güvence altına almak için ödeme alan node operatörleri

Ayrıca Thor chain ekosisteminde; BEPSwap, Asgardex, Midgard ve THORNodes olmak üzere birçok farklı platform bulunuyor.

Rune Coin Nedir?

RUNE, THORChain ekosistemine güç veren ve ağı güvence altına almak için gereken ekonomik teşvikleri sağlayan varlıktır. Yapılan açıklamalara göre RUNE platformda dört amaçla kullanılabiliyor:

  • Likidite
  • Güvenlik
  • Yönetişim
  • Teşvik

Platformun açıklamalarına göre RUNE Coin THORChain’in temel para birimidir ve havuzlardaki her varlığın yanında stake edilmesi gerekir. Yerel bir ödeme para birimi olmadan, her bir varlığın diğer tüm varlıklar ile havuzda toplanması gerekecekti, bu da nihayetinde tek bir yeni varlık için yüzlerce yeni havuzun yaratılmasıyla sonuçlanacak ve likiditeyi azaltacaktı. Ancak tek bir varlığın kullanılması bu ihtimali ortadan kaldırmış oldu.

Buna ek olarak platformun temel para birimi olan RUNE, ağda işlem ücreti olarak da kullanılıyor.

Bunların yanında CoinMarketCap verilerine göre yazının yayınza hazırlandığı sırada 0,8561 dolardan işlem gören RUNE Coin, Bitcoin karşısında da 00007318 BTC ile işlem görüyor. Thor Chain Coin 135.645.082 USD ile piyasa hacmi bakımından sıralamada 85. olarak yerini alıyor. Ayrıca Thorchain Coin’in şu anda dolaşımda yer alan miktarı 158.432.088 RUNE iken toplamda 500.000.000’a ulaşılması hedefleniyor.

Öte yandan RUNE coin’in 15 Ağustos’ta 1,04 dolar ile en yüksek fiyat seviyesini ve 27 Eylül 2019’da da 0.0079 dolar ile dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

RUNE Coin Yorum

Thor Chain Coin’in 15 Ağustos’ta zirveyi görmesinin ardından popüler hale geldiğini ve “RUNE Coin Binance, RUNE satın al, RUNE Coin al” aramalarında artışların yaşandığı ifade edilebilir. Özellikle Binance listelenmesi ile artışa geçen RUNE o dönemde piyasa hacmi bakımından 400. sırada yer alırken listelenmenin ve fiyat artışının etkisiyle yukarıda da belirtildiği gibi 85. sıraya kadar yükseldi.

Analistlere göre RUNE coin’in arkasındaki platform sağlam olduğu için token da emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bunların yanında projenin nispeten yeni olması dikkatleri üzerine çeken bir başka etken olduğu şeklinde yorumların yapılmasına sebep oluyor.

Thor Chain Coin Nasıl Satın Alınır?

Thor Chain Coin’i dünyanın en büyük işlem hacmine sahip ve en bilindik borsalarından olan Binance ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar