X


IMF’ten Blockchain ve Kripto Paralara Yakın Takip

IMF yetkililerinden Ross Leckow bir konferansta kripto paralar ve Blockchain hakkında konuştu.
19:00
13 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkilisi Blockchain araştırmalarının devam ettiğini ve Blockchain’i temel alan bir poliçe hazırladıklarını belirtti.

Ripple CEO’su ile Singapur’da düzenlenen bir finansal teknoloji panelinde konuşan IMF yetkilisi Ross Leckow Blockchain, kripto paralar ve finansal teknoloji hakkında organizasyonunun yakından ilgilendiğini dile getirdi. Özellikle Blockchain’e yoğunlaştıklarını belirten Leckow sözlerine şöyle devam etti:

Blockchain araştırmalarımız devam ediyor ancak Blockchain ile aynı anda gelişen diğer alanları da görmezden gelemeyiz. Her geçen gün finansal teknoloji adına yeni teknolojiler oluşuyor ve geliştiriliyor.

Leckow’a göre yapay zeka, dağıtık defter teknolojisi ve kripto değerler finansal teknoloji adına diğer gelişmeler. Ayrıca Leckow IMF’in geçtiğimiz günlerde yayımlanan raporlarını işaret ederek kripto paralar üzerine araştırma yaptığının da altını çizdi. IMF’e üye olan bankaların ve ülkelerin kripto para sektörünün nasıl düzenleneceği konusunda yakın ilgi gösterdiğini ifade etti:

Bu alana ilgiyi göz önünde bulundurarak Bali’de düzenlenen yıllık toplantımızda, Dünya Bankası ile Bali Finansal Teknoloji Ajandası girişimini başlattık. Bu girişim sayesinde düzenleme yapmak isteyen ülkeler için iyi bir yol gösterici oluşturacağımızı düşünüyorum. Daha fazla gelişim kaydedebilmek adına bir mihenk taşı olacak.

IMF yetkilisi aynı zamanda kripto paraların yıkıcı özelliklerinden bahsetmekten de geri durmadı. IMF eylül ayında kara para aklama yapılacağı şüphesiyle Marshall Islands’a ulusal kripto parasını basmaması yönünde ihtar vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar