reklamı kapat

Binance Güncelleme Sebebiyle İşlemleri Bir Süre Durduracak

Binance 14 Kasım saat 05:00 sularında işlemleri 8 saatliğine durduracak.
21:00
13 Kasım 2018

Kripto para borsası Binance 14 Kasım’da Türkiye saati ile 05:00 sularında sistemini güncellemek için işlemleri durduracak. 8 saat boyunca alım-satım ve para yatırma-çekme işlemleri yapılamayacak.

Binance güncellemesine dair herhangi bir detay verilmedi ancak genel performans ile alakalı güncellemelerin yapılması bir süredir bekleniyordu. Ayrıca güncelleme yaklaşan Bitcoin Cash hard fork’uyla da alakalı olabilir. Bitcoin Cash iki ayrı zincire ayrılacak ve farklı node’lar üzerinden çalışmaya başlayacak.

Genellikle güncellemeler birkaç saat alırken bu sefer en az 8 saat süre verilmesi sıra dışı sayılabilir. Yine de güncellemenin uzun sürmesi anlaşılabilir çünkü Binance şu anda dünyanın en yüksek hacmine sahip kripto para borsası konumunda. Binance’in son sistem güncellemesi Haziran ayında gerçekleştirilmişti. Şu an için detaylar belli olmasa da Binance duyurusunda yeni bilgileri sosyal medya üzerinden paylaşacağını belirtti.

Kripto para borsaları arasındaki rekabet son yıllarda iyice kızıştı. Binance gibi büyük platformların kullanıcılarını kaybetmemesi için güncelliğini yitirmemesi gerekiyor. Binance kurulduğundan bu yana sağlam altyapısı ve birçok kripto paraya erişim sağlamasıyla binlerce kullanıcıyı platformuna çekmeyi başardı.

Binance geçtiğimiz günlerde sektöre daha çok şeffaflık kazandırmak adına yeni bir araştırma birimi açacağını duyurdu. Binance yeni birimini 5 kıtada borsalara ve kripto paralarla alakalı iş kollarına sahip olmak için kurdu. “Binance Research” Binance’in eğitim odaklı başlattığı 3. projesi oldu. Proje ekibi daha önce Loom Network’ü incelemiş ve bir rapor yayımlamıştı.

Kaynak: Binance

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.