İlk 20’deki Bu Altcoinin Fiyatı Uçabilir! Github’da Tahta Oturdu!

En önemli metriklerden biri ondan iyisinin olmadığını söylüyor. Peki ama yatırımcılar bunun meyvesini ne zaman toplayacak?
15:30
22 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birçok altcoin farklı yönleriyle ön plana çıkıyor. Çünkü kripto alanında onlarca hatta yüzlerce kategori bulunuyor. Alanında en iyi olanlar her zaman beklenen fiyat performansını göstermese de uzun vadeli büyüme potansiyeli daha büyük oluyor. Bugün en büyük 20 kripto para arasında olan bir altcoini bu minvalde ele alacağız.

Cardano (ADA) Geleceği

Ocak ayının ilk yarısında Cardano geliştirici faaliyeti anlamında en aktif blockchain oldu. Ve halen Cardano geliştiricileri tahtında kurulmaya devam ediyor. Cardano’nun geliştirme faaliyetlerindeki üstünlüğüne ilişkin bulgular ProofOfGitHub tarafından sağlanıyor. Bu kaynağa göre GitHub’daki günlük geliştirme faaliyeti açısından Cardano birincilik tahtında oturuyor. Son yayınlanan rapora göre Cardano geliştiricileri Polkadot gibi popüler blockchainleri gerisinde bırakıyor.

Yüksek seviyedeki geliştirme faaliyetleri yatırımcı güvenini artırmak için harika olsa da, bu gelişimin ne hakkında olduğunu düşünmek daha önemlidir. Cardano‘nun bir başka yeni sunucusu, Cardano’nun şu anda 4.800’den fazla akıllı sözleşmeye sahip olduğunu ortaya koyan bir rapora işaret ediyor. Buna ek olarak, ağ üzerinde 1.100’den fazla proje henüz geliştirilme aşamasındadır. Bu da Cardano geleceğine dair iyimser bir tabloyu önümüzde koyuyor.

ADA Coin Yorum

Ağın geliştirme faaliyeti tatil döneminde en düşük seviyesine geriledi ancak o zamandan beri toparlandı. Cardano’ya ilişkin bir diğer ilginç gözlem de, zararda olanlara kıyasla kârda olan günlük işlem hacmiyle ilgilidir. Zarardaki işlem hacmi özellikle yıl sonuna doğru baskın olurken, kârdaki işlem hacmi Ocak 2023’te öne geçti. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, işlemlerin üç ayın en yüksek seviyelerine kıyasla şu anda nispeten düşük olmasıdır. Bu durum, ADA‘nın Ocak ayının başından bu yana gözlemlenen güçlü yükselişini yansıtıyor. Özellikle, ADA ayıları ay ortasında kısa bir süreliğine hakimiyeti yeniden ele geçirdi ancak bu kısa sürdü ve şimdi kripto para birimi 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Cardano, hem fiyat hareketleri hem de güçlü geliştirme faaliyetlerine bakılırsa bu yıl iyi bir başlangıç yaptı. Önümüzdeki birkaç ay boyunca bu pozitif verilerin desteğiyle ADA Coin’in hızlı bir yükseliş yaşadığını görebiliriz. Halen Vasil Hard Fork sürecinden önceki fiyat seviyesine ulaşamayan Cardano, ağdaki aktif akıllı sözleşmelerin sayısı arttıkça bunu fiyatına da yansıtabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar