X


İlginç Öneri: “BTC Sahipleri Bütün Bitcoin’lerini Borsalardan Çeksin!”

Trace Mayer kripto para topluluğuna ilgi çekici bir teklif sundu.
08:00
16 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para dünyasının tanındık isimleri arasında gösterilen Trace Mayer son günlerde Bitcoin (BTC) kullanıcıları arasında popülarite kazanan yeni bir girişime öncülük ediyor. Tüm BTC kullanıcılarına, yatırımcılarına ve işlemcilerine sıra dışı bir çağrıda bulunan Mayer Bitcoin’in ilk bloğunun oluşturulma yıl dönümünü ilgi çekici bir şekilde kutlamayı planlıyor.

Bitcoin Blockchaini’nin ilk bloğu kripto para kullanıcıları arasında “Genesis Block” olarak adlandırılıyor. Bitcoin Knowlegde isimli bilgi edinme platformunun yatırımcısı ve yöneticisi Trace Mayer, Genesis Block’un oluşturulma gününü kutlamak için herkesi olağan dışı bir faaliyete davet ediyor. Mayer tüm Bitcoin kullanıcılarının bütün BTC varlıklarını borsalardan, varlık saklama hizmetlerinden ve buna benzer platformlardan çekmesini gündeme getirdi.

Mayer’e göre Bitcoin’in ilk bloğunun başlatılmasını kutlamanın en iyi yolu bu. Böylece BTC kullanıcıları kendi özel anahtarlarının kontrolünü ele geçirebilecek.

“Sizin anahtarınız değilse, sizin Bitcoin’iniz değildir.”

Mayer bu sloganın koyu taraftarlarından. Ünlü isim BTC topluluğuna yaptığı bu çağrıyla aslında kripto paraların asıl felsefesine dikkat çekmeyi hedefliyor. Ayrıca Mayer kullanıcıların üçüncü taraflara böylesi bir kontrolü vermenin tehlikelerini de hatırlatıyor.

Mayer kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda kullanıcıları 3 Ocak 2019 tarihinde bu girişimi hayata geçirmeye alenen davet etti. Bu girişimin yıllar içerisinde bir gelenek haline getirilmesinin hedeflendiği de ifade edilenler arasında. Mayer’in gündeme getirdiği bu girişim Satoshi Nakamoto’nun “üçüncü taraflara duyulan ihtiyacı” ortadan kaldırmaya işaret eden sözleriyle destekleniyor. 

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar