X


Tron (TRX) Büyük İvme Kazandı, Projede Son Durum Ne?

Tron projesi yola ilk çıktığı andan itibaren büyük bir hızla büyümeye devam ediyor.
09:00
16 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Fizik kurallarına göre dünyadaki hiçbir maddenin sahip olduğu ivme sürekli değildir, çünkü harekete karşı direnç gösteren sürtünme ya da hava direnci gibi etmenler bu sürekliliği engeller. Ancak belirli durumlarda maddenin ivmesini sürekli hale getirmek ve hatta artırmak mümkün olabilir. Tron (TRX) projesinin başlangıcından itibaren süregelen ivme de ikinci cümledeki koşullara uyuyor.

Geçtiğimiz yıl bir whitepaper üzerine yazılmış bir düşünceden ibaret olan Tron başlatıldığı tarihten itibaren gelişimine hızla devam etti. Proje kapsamında atılan adımlara bakıldığında Tron ağının her geçen gün geliştiği ve işlem sayısının arttığı sonucuna varılabilir.

Günde 2,53 milyon işlem ve 32.293 adres artışı

Tron projesi 13 Aralık 2018 tarihinde günlük 2,53 milyon işlem sayısına ulaşarak yeni bir rekora imza atmıştı. Tron ağı aynı gün 32.293 adet yeni adres oluşturdu. Bu değerler oldukça büyük bir gelişimin yaşandığına işaret ediyor.

Tron Blockchain’i izleme platformu Tronscan verilerine göre günlük işlem sayısı haberin hazırlandığı zaman göre 2,65 milyona yükseldi. Ağdaki hesapların artışı ise 12.463 civarında seyrediyor.

Platforma çok sayıda geliştirici dahil oluyor

Tron projesinin kurucusu Justin Sun projenin elde ettiği bu büyük başarıyı kendi Twitter adresi üzerinden paylaştığı bir gönderiyle kullanıcılara duyurdu. Sun’a göre Tron’un bu başarıyı elde etmesindeki en büyük etmenlerden birisi ağa akın eden geliştiriciler. Tweet’inde konuya ilişkin detaylara yer veren Sun, Tron’un bu konuda rakipleri Ethereum ve EOS’u geride bıraktığını ifade ediyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar