X


Bitcoin Cash Savaşından 1 Ay Sonra BCH ve BSV Ne Durumda?

BSV BCH ile arasındaki farkı kapattı ancak yatırımcılar henüz bir favori seçmiş değil.
19:00
15 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin Cash’e hard fork uygulanması ve iki ayrı ağın yaratılmasının üzerinden bir ay geçti.

Şu anda Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin SV adında iki kripto para bulunuyor. Halen fiyat bakımından birbirlerinin önüne büyük oranda geçebilmiş değiller.

Bitcoin Cash başlangıçta 6 ayda bir olmak üzere fork’lanacak şekilde tasarlandı. Eğer madenciler ve geliştiriciler bir fikir birliğine varırlarsa ana zincir korunuyor ve soft fork gerçekleşmiş oluyor. Son fork’a kadar bütün Bitcoin Cash fork’ları soft fork kategorisindeydi. Ancak bildiğiniz gibi son fork’ta gerilim oluştu ve bir yol ayrımına şahit olduk.

Fork’tan bu yana hem BCHABC hem de BSV büyük borsalarda işlem görüyor. Bir yandan da ayı sezonunun etkisiyle değer kaybeden iki coin’in arasında sadece 10 dolar fiyat farkı bulunuyor. BCH fiyatı 15 Kasım’da gerçekleşen fork’tan önce 421 dolara kadar gerilemişti. Zincirlerin ayrılmasından sonra ABC 285 dolar, BSV ise 90 dolar değerindeydi. Kasım ayı boyunca BCHABC fiyat olarak öndeydi. Zamanla fark kapandı ve BSV 6 Aralık’ta kısa süreliğine olsa da öne bile geçmişti. Ek olarak bütün kripto para piyasasından büyük satışlar gerçekleşti ve 80 milyar dolar piyasan çekildi.

Haberimizi hazırladığımız sırada BCH sembolüyle borsalarda işlem gören BCHABC 75 dolardan, BSC ise 65 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar henüz bir favori seçmiş gibi görünmüyor. Geçtiğimiz gün Litecoin Bitcoin Cash’i piyasa değeri olarak geride bırakarak 7. sıraya yerleşti. LTC, BCH ve BSV’nin piyasa değerleri birbirine çok yakın bulunuyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar