reklamı kapat

İddia: Zcash 2025’e kadar 60.000$ Olabilir

1 Mayıs 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Goldman Sachs destekli finansal teknolojiler girişimi Circle, Zcash’i Circle Invest platformuna ekleyeceğini duyurdu.

Mart ayındaki beta testinin ardından piyasaya sürülen Circle Invest, kullanıcılara anlık komisyonsuz kripto para alım satım imkanı sağlayarak Coinbase ile rekabet etmeyi amaçlıyor.  Ayrıca 7’den 70’e herkesin kolayca kripto para alım satım işlemi gerçekleştirebilmesi için oldukça sade bir arayüze sahip olan platformda yatırımcılar 1$ alt sınırıyla işlem gerçekleştirebilecekler. Al-sat işlemleri arasından yaklaşık %1’lik bir fark olsa da Circle Invest kullanıcılarından herhangi bir komisyon almadıklarını iddia ediyor.

Lansmanda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Ethereum Classic’i destekleyeceğini belirten Circle Invest yakın zamanda daha fazla Altcoin listeleyeceklerini duyurmuştu. Platform bugün sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda sıradaki Altcoin’in Zcash olacağını doğruladı.

Yapılan işlemlerde yatırımcılarına üst düzey gizlilik imkanı tanıyan Zcash, merkezi olmayan açık kaynak kodlu kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Platform’un Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ise şöyle:

” Merhaba Zcash 👋. Circle Invest ailesine yeni bir Altcoin katıldı ve şu anda satın alabilirsiniz. “

Circle Invest ürün geliştirme müdürü Rachel Mayer Circle blogunda yayınlanan yazısında şu ifadelerde bulundu:

Circle Invest olarak misyonumuz yatırımcıların kripto paralara olan erişiminin daha da demokratikleştirme yönünde. Günden güne listelediğimiz kripto para sayısını arttırmak bu misyonun bir parçası olmaya devam edecek.

Bitcoin’e alternatif olarak görülen Zcash, NSA itirafçısı Edward Snowden tarafından tarafından geliştirildi. Zcash’in gizlilik teknolojisi sayesinde en iyi Bitcoin alternatifi olduğunu iddia eden Snowden ” Bitcoin harika fakat güvenli değil” dedi.

2018’in başlarında Grayscale Investmen tarafından yayınlanan bir raporda Zcahs’in offshore bankacılık sistemi yerine kullanılmaya başlanması halinde 2025 yılına kadar 60.000$ ulaşabileceği iddia edildi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.