X


Hyper Cash (HC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Hyper Cash, ağlar arasındaki işlemleri kolaylaştırmayı hedefliyor. 
18:30
16 Ocak 2020

“Yeni bir değer standardı” sloganıyla yola çıkan Hyper Cash platformu, paralel ve çift zincirli bir ekosistem sunuyor. Bununla beraber platform post-kuantum özelliğini ve imza teknolojisini kullanıcısına sunuyor. Platformun CEO’luk görevini 25 yıllık tecrübesi ile Adam Geri yürütüyor.

Hyper Cash (HC) Nedir?

Hyper Cash, Blockchain teknolojisini kullanan ve kullanmayan ağlar arasındaki bilgi alışverişini kolaylaştırmak için tasarlanan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Hyper Cash platformunun kripto para birimi olan HCASH (HC) ise merkezsiz ve açık kaynaklı bir kripto para olarak açıklanıyor. Bunun yanında Hyper Cash’in kullandığı ağ, kuantuma dayanıklı imza teknolojisine sahip oldukça güvenli bir ağ olarak hizmet veriyor.

Bunların yanında platformda Hyper Exchange adı verilen borsa hizmeti de bulunuyor. Bu borsa sayesinde kullanıcılar çapraz zincir işlemlerini, akıllı sözleşmeleri, yüksek verimliliği, esnek işlem ücretlerini ve %100 rezerv avantajını kullanarak kolaylıkla işlem gerçekleştirebiliyor.

Öte yandan Hyper Cash (HC), farklı Blockchain’ler arasında değer transferini kolaylaştırıyor. Bunun yanında Hyper Cash platformu iki farklı cüzdan sunuyor: Siyah cüzdan ve beyaz cüzdan. Beyaz cüzdanlar ve adresler genel olarak görüntülenebilir tasarlanmışken siyah adresler ve cüzdanlar gizlilik amaçlı tasarlanmış olarak karşımıza çıkıyor.

Hyper Cash (HC) Nasıl Çalışır?

Merkezi olmayan özerk yönetimi sayesinde platform, topluluk odaklı çalışıyor ve HCASH topluluğunun ihtiyaçlarını yeterince karşılayabileceğinin ve karar vermenin etkinliğini sağlayabileceğinin garantisini verdiğini ifade ediyor.

Öte yandan Hyper Cash PoW + PoS hibrit mekanizmasını kullanıyor. Bu sayede PoW tarafından üretilen tüm blokların, Blockchain’e katılmak için PoS madencileri tarafından doğrulanması sağlanıyor. Hem madencilerin hem de yatırımcıların blok üretimine katılması, ağın güvenliğini sağlarken hashpower tekel olasılığını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

Ayrıca platformda uygulanan gizlilik koruma protokolleri sayesinde platformu kullanan müşterilere gelecekte gizliliklerini korumak için daha etkili seçenekler sunuluyor.

Platformda kuantum sonrası imza teknolojisi de bulunuyor. Dolayısıyla Hyper Cash’in, gelecekte kuantum hesaplama ortamındaki kullanıcılar için üst düzey güvenlik koruma şeması sağlayan geleneksel ECDSA imzalarıyla uyumlu şekilde çalışması sağlanıyor.

Hyper Cash (HC) Nereden Alınır?

Farklı Blockhchain’ler ‘bağlı’ olan, değer ve bilginin ağlar arasında serbestçe dolaşmasına olanak tanıyan ve bir Blockchain’in değerini yeniden tanımlayan yeni bir platform olmayı amaçlayan Hyper Cash’in yerel kripto para birimi HCASH’e Binance ve CoinEx gibi birçok borsadan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar