reklamı kapat

Huobi, Güney Kore’deki Kripto Para Borsasını Açtı

2 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Huobi’nin 30 Mart’ta yaptığı resmi açıklamaya göre şirket, Güney Kore’deki kripto para borsasını açtı.

Huobi’nin Güney Kore’deki kuruluşu, 100 altcoin’i destekliyor ve 208 markette işlem görüyor.

Ayrıca Huobi bu yeni kuruluşuyla yatırımcılarına, yatırımcı koruma fonunu da sunuyor. Bu fon sayesinde yatırımcılar, kendi kontrolleri dışında meydana gelen kayıplardan etkilenmeyecekler. Yani bu fon kayıpların geri ödenmesini sağlayacak.

Bunun yanında Coinmarketcap verilerine göre, Huobi Pro global borsası şu anda dünya çapında ticaret hacmine göre ikinci sırada yer alıyor.

Huobi grubu, Çin hükümetinin 2017 Eylül’ünde ICO’lara ve borsalara kısıtlamalar getirmesinin ardından merkezi Singapur’da olan borsası Huobi Pro’yu açmıştı. Bunun ardından Çin, Ocak ve Şubat ayında da aldığı önlemleri arttırmaya devam etti.

Bu sıkı düzenlemelerin ardından Huobi, Güney Kore hamlesiyle beraber amaçlarının dünya pazarına açılmak olduğunu söylüyor. Tabii Güney Kore hamlesi kendi vaatlerini ve çelişkilerini de beraberinde getiriyor.  Güney Kore’nin ABD ve Japonya’dan sonra en büyük kripto para kullanıcı kitlesine sahip olduğu tahmin ediliyor.

Aralık 2017’de Güney Kore’de anonim kripto para ticareti yasaklandı. Ardından Ocak 2018’de, kripto para ticareti yasağının yanlış yorumlandığı söylentilerinden sonra 200.000’den fazla Güney Koreli halka açık bir dilekçe imzaladı.

Bunların yanında Güney Kore’nin ICO’lar üzerindeki yasağı iptal etmek istediği söyleniyor. Ayrıca altı büyük banka da kripto para ticaretini desteklemeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER