X

Hindistan Hükümeti, Kripto Para Birimleri Temalı Toplantıda Hangi Kararları Aldı?

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, 13 Kasım'da kripto para birimleri temalı bir toplantıya başkanlık etti.
23:10
13 Kasım 2021

Hindistan hükümeti, medyaya yansıyan iddialara göre scam projelerin durdurulması için özel bir çalışma başlattı. Son günlerde Squid Game token gibi aldatıcı projelerin yatırımcıları zarara uğratması gündeme gelmişti.

Hint Hükümeti’nden Önemli Çalışma

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, 13 Kasım’da kripto para birimleri temalı bir toplantıya başkanlık etti. Hindistan hükümeti, bildirilenlere göre yanıltıcı kripto para birimi reklamlarını durdurma kararı aldı. Hükümet, şu anda kripto tabanlı şirketlerin ve borsaların reklamlarına ilişkin kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Ülke yöneticilerine göre kripto reklamları fazla davetkâr ve şeffaf değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Başbakan Narendra Modi’nin başkanlık ettiği toplantıda bu tür reklamların derhal durdurulacağı kararı çıktı. Bu toplantı, Maliye Bakanlığı’nın şu anda parlamentonun oturumunda kripto para birimlerini, yatırımcıları ve borsaları düzenlemek adına ayrıntılı bir yasa tasarısı üzerine çalıştığı zamanda gerçekleşiyor.

Kripto Para Birimleri

Medyaya yansıyan bilgilerde kripto para birimlerinin yasal para birimi statüsü kazanma ihtimali pek mümkün gözükmese de insanların yatırım yapabileceği varlıklar olarak izin olası gözüküyor. Bununla birlikte Parlamento Finans Daimi Komitesi, görüşlerini aktarmak adına 15 Kasım’da kripto para ekosisteminden paydaşlarla bir araya gelecek. Başbakan’ın yürüttüğü toplantı sırasında paylaşılan tüm görüşler ve meclis oturum görüşmeleri masaya yatırılacak nihai kural taslağını doğrudan etkileyecek.

Kaynaklara göre Hindistan Rezerv Bankası, Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek adına tüm operasyonlarında sıkı çalışıyor. Hatta Hint hükümeti ülkenin ve dünyanın dört bir yanında uzman analistlerinin yorum ve görüşlerini de alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar