Reklam

4.5 Milyar Dolar Değerinde LUNA Yakıldı: Popüler Altcoin’in Fiyatı ATH Seviyesini Zorluyor

Twitter duyurularına göre LUNA, Terra'nın yerel sabit kripto parası UST ile değiştirilerek yakıldı.
23:45
13 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra, topluluk havuzundan 4.5 milyar dolar değerinde LUNA yakacağını bildirdi. Karar, Terra’nın zincir üstü yönetim sistemi aracılığıyla ortaya çıktı. Terra (LUNA) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 52 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Yakım İşleminin Ayrıntıları

Twitter duyurularına göre LUNA, Terra’nın yerel sabit kripto parası UST ile değiştirilerek yakıldı. Yakma işlemi, akıllı sözleşmeye dayalı proje tarafından oluşturulan her 800 blokta gerçekleşti. Yakımdan üretilen UST sabit kripto parası yeniden tahsis edilirken topluluk havuzuna dağıtılacak. Bu devasa yakım, karmaşık ekonomiden ziyade algoritmik altcoin’leri basitleştirirken boost stake ödüllerini artıracaktır.

Kripto para birimlerinde olduğu gibi büyük miktarda token yakımı genellikle fiyat artışına neden olur. Terra’nın resmi Twitter akışındaki duyurudan sonra LUNA fiyatı şimdiden yükselmeye başladı ve son 24 saatte %7’nin üzerinde artarak 53 dolara dokundu.

Terra yönetim önerileri 133 ve 134’e göre merkezsiz sigorta sistemi Ozone’u başlatmak için LUNA’yı kullanacak. Ancak bunun ne kadarının önyükleme için tahsis edileceği, 88.7 milyon token stokunun yakılmasından sonra belirlenecek. Popüler altcoin, haberin ardından 54 dolarlık ATH seviyesine hareket ederken 50 doların üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Terra (LUNA) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Hedefliyor

LUNA, yaklaşık 5 gün önce 54 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Yakım haberi ile birlikte momentum yakalayan LUNA, genel piyasa trendinden sıyrılmak adına mücadelesini devam ettiriyor. CMC piyasa değeri sıralamasında on ikincilik bayrağını elinde tutan LUNA, aktif çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Uzman analistler, Terra‘ya (LUNA) takip edilmesi gereken kripto para birimleri listesinde yer veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar