X

Ethereum Name Service Coin Nasıl Alınır?

Ethereum Name Service Coin Nasıl Alınır?
00:16
14 Kasım 2021

Ethereum Name Service Coin, platformun yerel kripto para birimi işlevini görür.

Ethereum Name Service (ENS) Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirinde opere edilen dağıtılmış, açık ve genişletilebilir bir adlandırma sistemidir. ENS’nin görevi ‘alice.eth’ gibi insan tarafından okunabilen adları Ethereum adreslerini ve ya diğer adresleri makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşleştirmektir. Ayrıca ENS, kuralları adlar veya arayüz açıklamaları gibi meta verileri Ethereum adresleriyle ilişkilendirmeyi mümkün kılan reverse resolution’ı destekler.

ENS, internetin alan adı hizmeti olan DNS ile benzer hedeflere sahiptir ancak Ethereum blok zinciri tarafından sağlanan yetenekler ve kısıtlamalar nedeniyle önemli ölçüde farklı bir mimariye sahiptir. DNS gibi ENS de etki alanı adı verilen, noktayla ayrılmış hiyerarşik adlardan oluşan bir sistemi üzerinde çalışır ve bir etki alanının sahibi, alt etki alanları üzerinde tam denetime sahip olur.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ENS, Ethereum ağında ve birkaç test ağında konuşlandırılır. Javascript kitaplığı veya bir son kullanıcı uygulaması gibi kitaplık kullanımı durumunda etkileşimde bulunulan ağı otomatik olarak algılar ve o ağda ENS dağıtımını kullanır.

ENS Coin Nereden Alınır?

Ethereum Name Service Token, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. ENS Coin; Binance platformunda ENS/BTC, ENS/BNB, ENS/USDT ve ENS/BUSD paritelerinde işlem görüyor. ENS Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 56.68 dolardan alım satım işlemi görüyor.

ENS Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de ENS Coin satın alabilirsiniz. ENS/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. ENS/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından ENS Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar