X


Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi: Kritik Seviyeler ve Fiyat Beklentileri

Şaka para birimlerinde son durum ne? Shiba ve Dogecoin fiyat beklentileri.
13:00
14 Kasım 2021
Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi: Kritik Seviyeler ve Fiyat Beklentileri
Okuma Süresi: 3 Dakika

Şaka para birimleri sür süredir sessizliğini korumaya devam ediyor. Öyle ki popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz haftalarda 0.000087 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemişti. Öte yandan Dogecoin (DOGE) de benzer şekilde geçtiğimiz haftalarda hızlı bir artış başlatarak 0.33 dolara kadar ulaşmıştı.

Ancak popüler şaka para birimleri bir süredir düşük performans göstermeye devam ediyor. İşte Shiba Inu ve Dogecoin’de (DOGE) son durum.

Shiba Inu (SHIB)

Popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz haftalarda yaşanan artışla birlikte birçok rekor kırdı. Öyle ki Shiba Inu son artışla birlikte 0.000087 dolar seviyesine kadar ulaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Ayrıca Shiba Inu’daki bu artış şaka para birimini en büyük şaka para birimi yaptı ve Shiba Inu bu artışın ardından Dogecoin‘i geride bıraktı. Ancak popüler şaka para birimi şu anda en büyük şaka para birimi değil ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin de altında 0.000052 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu‘nun ana direnç seviyelerinde bir düşüşten kaçınması için daha geniş bir pazar desteğine ihtiyacı var. Ancak popüler şaka para birimi Shiba Inu, herhangi bir geri çekilmeden önce 0.000060 dolar seviyelerini yeniden test edebilir.

Ana direnç seviyelerinde bir düşüş ve 0,000517 dolarlık pivot, 0,000506 dolarlık ilk büyük destek seviyesini devreye sokacaktır. Bununla birlikte, uzun süreli bir satışı engellemekle birlikte, Shiba Inu, 0.000045 doların altındaki seviyelerden kaçınmalıdır.

Şaka para birimi Shiba Inu fiyatı şu anda konsolidasyonda ancak yakında yeniden yükseliş trendine dönebilir.

Dogecoin (DOGE)

Popüler şaka para birimi Dogecoin fiyatı bugün yükselmeye devam ediyor, çünkü dün 0,25 doların üzerinde bir kapanışa tanık olduk, bu da destek seviyesinin üzerinde konsolidasyona neden oldu. Sonuç olarak, DOGE/USD‘nin önümüzdeki 24 saat içinde yükselmeye devam edebilir.

Dogecoin fiyat analizine göre, Salı günü ortaya çıkan konsolidasyon paterni nedeniyle Dogecoin fiyatında bugün daha fazla yükselişe tanık olmaya devam edebiliriz. Bu konsolidasyon paterni iki gün içinde oluştu ve aşağıdaki grafikten de görebileceğimiz gibi devam ediyor. Ayrıca DOGE/USD’nin 0.27 dolardaki düşüşün ardından son 3 gün içinde kademeli olarak yükseldiğini ve daha yüksek bir düşük seviyeye yaklaştığını görebiliriz.

DOGE/USD’nin iki gün içinde ikinci kez bu seviye etrafında konsolide edilmesinin ardından dün 0.25 dolar olarak belirlenen en düşük seviye nedeniyle şaka para biriminde daha fazla yükseliş bekleniyor. Çarşamba günü güçlü bir yükseliş trendi sayesinde fiyat şu anda 0,28 dolar civarında işlem görüyor.

Ayrıca 4 saatlik grafikte bir flama paterni oluştu ve bu formasyon sayesinde DOGE/USD muhtemelen 0.30 dolar seviyesinin üzerine çıkabilir. Bu nedenle, yakın vadede0,30 dolar ve 0,32 dolar direnç seviyeleri test edilebilir.

Ancak, Dogecoin yeniden büyümeye başlamadan önce konsolide olacağından önümüzdeki 24 saat içinde daha fazla aşağı yönlü hareket bekleniyor. Bu, DOGE/BTC’nin daha da düşmesini göreceğimiz anlamına geliyor ve bu da DOGE/USD’nin biraz düşmesine neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar