reklamı kapat

Henrik Zeberg Uyardı: Bitcoin’de Rekor Düşüş Gelebilir

Henrik Zeberg Bitcoin'de sert bir düşüş bekliyor.
11:00
27 Mayıs 2020

Ünlü ekonomist ve yatırımcı Henrik Zeberg, yeni yayınladığı bir tweet’inde Bitcoin (BTC) fiyatının trend çizgisinden çıktığını ve düşüşe dair daha çok baskı ile yoluna devam edeceğini düşündüğünü belirtti. Zeberg, Temmuz ayına kadar BTC fiyatının 1.760 dolara kadar düşeceğini ifade etti.

Analistten Bitcoin İçin Kıyamet Senaryosu

Daha önce de benzer düşüş tahminleri gelmiş ve özellikle 12 Mart tarihi sonrasında bunların sayısı artmıştı. Zeberg’in yaptığı tahmin ise kesinlikle bunlar arasında bile kritik bir yere sahip. Zeberg’in yayınladığı en alttaki tweet’e bakıldığında lider kripto para biriminin pivot trend  hattının dışına çıkmakta olduğu görülüyor.

Bu da Zeberg’in tahminine göre düşüşün çoktan başladığı ve desteklerin hiçbirinin 1.760 dolar noktasına kadar yeterli olamayacağı anlamına geliyor. Bitcoin geçtiğimiz hafta sert bir darbe almış ve %10 gerilemişti. Bu %10 gerileme sadece BTC’nin değil bütün kripto para piyasasının sert düşmesine yol açtı.

Sadece birkaç altcoin önemli yükselişler elde ederken piyasanın kızıla boyanması, aslında yatırımcıların daha fazla düşüş olabileceği tahminlerini de artırdı.

Zeberg’in bu son BTC fiyat tahmini de korkuları daha fazla artıracak gibi gözüküyor. İlginç olan ise Zeberg’in bu BTC fiyat tahminini 2 hafta öncesinde de dile getirmiş olması ve hala bunda ısrar etmesi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.