reklamı kapat

Ünlü Analist: Bitcoin Asıl Ralli Öncesi 1.760 Dolara Düşebilir

Henrik Zeberg, Bitcoin'de dip seviyeyi açıkladı: 1.700 dolar!
22:00
10 Mayıs 2020

Makro trader Henrik Zeberg, Bitcoin‘in (BTC) yaşadığı sert düşüş sonrasında yeni BTC fiyat tahminini açıkladı ve yatırımcıların bir çoğundan tepki çekti. Zeberg’in tepki çekmesinin sebebi ise yeni BTC fiyat tahminini 1.760 dolar olması oldu.

Bu aşırı kötümser tahmin Bitcoin’in %15’lik düşüşünden sonra bazılarına mantıklı gelse de BTC’nin neredeyse yıllardır 3.000 doların altına inmediği biliniyor ve uzmanlara göre bunun altına inmesi oldukça zor. Zeberg ise buna rağmen Elliot Dalga grafiğini kullanarak Bitcoin’in 10.070 dolar ile zirveyi gördüğünü ve bu seviyeden sonra sert düşüş geleceğini vurguladı.

Bitcoin’de 1.700 Dolar Görülebilir Mi?

Önde gelen kripto para analisti aşağıdaki tweet’inde görülen grafiğe göre, BTC’nin C olarak işaretlediği dip noktaya kadar inmesini beklediğini ifade etti. Bitcoin’in B olarak ifade ettiği zirve noktasına 1 yıl gibi bir sürede çıktığını belirten Zeberg, kısa vadede bu düşüşün olmayacağını ancak kademeli olarak dip noktaya gelineceğini vurguladı.

Zeberg, analizinin devamında 1.700 dolarlı seviyenin uzun süre tutunamayacağını ve yükselişin buradan sonra başlayacağını vurguladı. 2021 yılı itibariyle boğa koşusunun başlayacağını ve insanların itibari paraları terk edeceğini belirten analist, zirvedeki fiyat tahminini ise 94.000 dolar olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.