X


Haftanın Önemli Gelişmeleri: Önümüzdeki Hafta Kripto Paraları Ne Bekliyor? 

Önümüzdeki hafta kripto para birimlerin nelerin beklediği ve nasıl grafikler oluşacağı büyük bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.
08:00
22 Mart 2021

Geçtiğimiz hafta lider kripto para biriminin fiyatı 60.400 dolar ile 53.700 dolar bandında hareket etti ve haftanın kripto para birimleri için oldukça volatil geçtiğini ifade edebiliriz. Bu hafta ise piyasada yaşanacak gelişmelerle birlikte Bitcoin ve kripto para birimlerinin nasıl grafikler çizecekleri merak ediliyor. Hadi önümüzdeki haftanın önemli gelişmelerine ve kripto para birimlerinin fiyat beklentilerine bir göz  atalım.

Bitcoin Fiyatı ve Beklentiler

Bitcoin (BTC) haftaya 57.500 dolar seviyesinde başladı. Geçtiğimiz hafta 53.700 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC için haftalık başlangıç fiyatının oldukça pozitif olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte ABD yeni bir teşvik paketini uygulamaya koydu ve vatandaşlara bu doğrultuda yeniden yardım çekleri dağıtılacak. Birçok uzman isim ise bu yardım çeklerinin de önümüzdeki günlerde Bitcoin ve kripto para alımı için kullanılacağını düşünüyor. Çünkü ilk yardım çeklerinin BTC satın almak için kullanıldığı yönünde kanıtlar vardı.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz hafta FED başkanı Jerome Powell’ın yaptığı açıklamalara göre henüz ekonomik toparlanma için uzun bir yol var ve bu da doların ilerleyen günlerde değer kaybedeceği şeklinde yorumlanıyor. Doların değer kaybetmesi ise BTC’nin güç kazanmasını sağlıyor. Dolayısıyla Bitcoin bir süre daha dolar karşısında güç kazanmaya devam edebilir.

Haftanın Önemli Gelişmeleri

Bu hafta yaşanması beklenen iki önemli gelişme bulunuyor: Sakeswap’in Binance Smart Chain’de hizmete girecek olması ve CRO token’ın Crypto.org zincirinde Mainnet lansmanının yapılacak olması.

SakeSwap bu Çarşamba, Binance borsası tarafından işletilen alternatif bir Blockchain platformu olan Binance Smart Chain’de (BSC) başlatılacak. Ayrıca geleneksel para ve kripto para birimlerini birbirine bağlamak için onramp hizmetleri sağlamaya odaklanan bir platform olan Crypto.com, bu Perşembe günü yeni bir Blockchain platformu başlatacak. Bu yeni platform ile birlikte Crypto.com’un token’ı olan CRO’nun fiyatında gözle görülür artış yaşanması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar