reklamı kapat

Günlük Ethereum İşlemlerinde Yeni Rekor!

Ethereum ağındaki olağanüstü hareketlilik gözlerden kaçmadı.
19:41
24 Haziran 2020

Ethereum ağı özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının yarattığı heyecan ile çok hareketli günler yaşıyor ve yaşatıyor. İlk olarak Compound protokolünün sağladığı heyecan şimdi yerini Balancer protokolüne bıraktı ve bu sürecin biraz daha devam edeceğini söylemek mümkün.

Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı yedi  haneli seviyenin üzerine çıktı ve 1 milyon rekoru kırıldı. Bu artış aslında 2020 yılının rekoru olarak görülüyor. Genellikle fiyat rallisi yaşandığında görülen işlem artışının bu sefer fiyat sabit kalırken gözükmesi ise yatırımcıları heyecanlandırdı.

Ethereum Ağında Olağanüstü Hareketlilik

Ethereum ağında bugünkü işlemlerin sayısı 1 milyonu yine aştı ve 24 saatlik süre içerisinde bunun 1,5 milyona yaklaşacağı tahmin ediliyor. Ethereum ağında bu seviyelerin üstüne çıkılan tek tarih 2018 yılının Ocak ayı yani ETH’nin tüm zamanların rekorunu kırdığı tarih olarak biliniyor.

Ethereum geliştiricisi ve yatırımcısı Nick Cannon konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum piyasasındaki hareketliliğin kafasını karıştırdığını ve bunu beklemediğini ifade etti. Geçtiğimiz yılın Ocak ayından beri ilk defa böyle bir işlem kapasitesine ulaşıldığını ifade eden Cannon, piyasanın ise buna fiyat olarak tepki vermediğini belirtti.

Ethereum 250 dolar seviyesini zorlasa da BTC’de görülen düşüş ile beraber bu da düzeltme sürecine girdi. Yani yaşanan altyapısal hareketliliğe rağmen fiyat 250 doların altında takılmaya devam ediyor ve yakında bir patlama görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.