X


Güney Kore’li Yetkililere ICO Çağrısı

Güney Kore millet meclisinin üyelerinden birisi mevcut ICO düzenlemelerini değiştirmeyi teklif eden bir projeyi gündeme getirdi.
09:00
3 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Güney Kore millet meclisi üyelerinden birisi geçtiğimiz günlerde kripto paraların ülkedeki durumuna yönelik bir çağrıda bulundu. Yetkililerin mevcut düzenlemeleri hafifleterek ICO’lara giden yolu açmaları gerektiğini belirten bu isim kripto dünyasında kendisine geniş bir yer bulacağa benziyor.

Güney Koreli bir finansal yayın kuruluşu Economy tarafından 2 Ekim Salı günü yayımlanan bir habere göre ülkedeki ICO düzenlemeleri yeniden meclis gündemine gelebilir. Demokratik Parti üyelerinden Min Byung-doo meclisin bir sonraki oturumunda ICO düzenlemelerine ilişkin hazırlanmış bir projeyi sunacak. Byung-doo’nun şimdiki mevzuatı hafifletmeye yönelik öneride bulunacağı ifade ediliyor.

Proje kapsamında ileri sürülen yeni düzenlemelerin amacına yönelik konuşan Min Byung-doo ICO’lara karşı olumlu bir imaj sergiliyor. Meclis üyesi Doo, sektördeki olumsuz kısımları sert düzenlemelerle kontrol altına alarak ICO’lara izin verilebileceğini belirtti. Konuya ilişkin yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer veriliyor:

ICO’lara giden yolları açmanın çarelerini araştırıyoruz. Bunu yaparken de dolandırıcılık, piyasa spekülasyonu ve kara para aklama gibi olumsuz etmenlerin kati bir şekilde yasaklanmasını sağlamamız gerekiyor.

Min Byung-doo geçmişte de kripto para ekosistemi lehine faaliyetlerde bulunmuştu. Ülkedeki kıdemli düzenleyicilerden Finansal Hizmet Komisyonu (FSC) gibi kurumlara ve bazı yerel otoritelere önerilerde bulunan Byung-doo devletin ülkedeki ICO işlemlerini yasal hale getirmesini ileri sürüyor. Byung-doo’ya göre sorunların çözümü için tek yol yasaklamakla kısıtlı değil. ICO’ların Güney Kore’de yeniden yasal hale gelmesi, piyasada gerçekleşmesi uzun süredir beklenen boğa sezonunu tetikleyebilecek kadar büyük bir önem arz ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar