X


Ripple CEO’su Bitcoin’e Meydan Okudu

10:00
3 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu bir yerden bir yere değer taşımak olduğunda XRP’nin en etkili kripto para olduğunu kanıtladığını dile getirdi.

San Francisco’da Ripple tarafından düzenlenen Swell 2018 konfenrasına katılan Garlinghouse Cheddar’a verdiği röportajda XRP’nin fiyatına odaklanmadığını, bunun yerine teknolojinin problem çözmede nasıl kullanıldığıyla ilgilendiğini kaydetti.

Fiyat performansını gerçekten düşünmüyorum. Teknik performansı düşünüyorum. Ve XRP’nin bir Bitcoin işleminden yaklaşık 1.000 kat daha hızlı ve yaklaşık 1.000 kat daha ucuz olduğu gerçeğini düşünüyorum.

XRP ödeme probleminin çözümünde en etkili dijital varlık olduğunu gösterdi. Şirket içi konuşmalarda söylediğim şey, samimi söylüyorum üç günlük, üç haftalık ve üç aylık süreçte XRP fiyatı hakkında ne düşüneceğimi bilmediğim. Bir müşteri problemini çözmek için bu merkezsiz, açık kaynaklı teknoloji üzerinde nasıl olağanüstü başarılı ürün ve çözümler geliştirebileceğimiz hakkında düşünüyorum.

Garlinghouse konferansta yaptığı konuşmada ise Ripple’ın altyapısında XRP kullanılan uluslararası ödeme uygulaması xRapid’in ticari olarak faaliyete geçtiğini açıkladı. Geliştirilen xRapid yazılımı şirketlerin uluslararası ödemelerde hızını artırmak ve masraflarını azaltmak için tasarlanmış bir çözüm.

Coin Türk okurlarına aktardığımız üzere Eski ABD başkanı Bill Clinton da etkinliğin konuşmacıları arasında yer alıyordu. Clinton konferansta yaptığı konuşmada Blockchain’le ilgili umut verici açıklamalarda bulundu ve Blockchain’in sonsuz imkanlara gebe olduğunu kaydetti.

Öte yandan haberimizin hazırlandığı sırada XRP %6’nın üzerinde düşüşle 0,54 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: dailyhodl.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar