X


Eski ABD Başkanı Bill Clinton Ripple Konferansında Konuştu

23:00
2 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coin Türk okurlarına geçtiğimiz aylarda Bill Clinton’ın Ripple etkinliğinde konuşacağını duyurmuştuk. Piyasanın merakla beklediği olay dün San Francisco’da düzenlenen Ripple’ın Sweel etkinliğinde gerçekleşti.

Konferansın ana konuşmacılarından biri olduğu açıklanan Clinton 1996-2001 arasında kendisine ekonomik danışman olarak hizmet eden Gene Sperling’le soru cevap oturumuna katıldı. Clinton’ın başkanlığı dönemiyle ilgili konulardan sonra konu Blockchain’e geldi.

ABD’de internetin büyük bir dönüşüm geçirdiği dönem başkanlık yapan Clinton, ulusal sınırlara bağlı olmadığı için dağıtık defter teknolojisinin “şaşırtıcı” imkanlara sahip olduğunu kaydetti. Ancak bölücü ekonomik ve sosyal politikaların bunu “berbat edebileceği” konusunda uyardı.

Tüm bu Blockchain olayının potansiyeli yalnızca ulusal sınırlarda ve gelir gruplarında uygulanabilir olmasından geliyor. Permütasyonlar ve imkanlar (olasılıklar) şaşırtıcı bir şekilde fazla. Negatif kimlik politikalarıyla, ekonomik ve sosyal politikalarla bunu tamamen berbat edebiliriz. Bunun hakkında düşünün.

Clinton Blockchain ve kripto para sektörünün aceleci davranmaması gerektiğini, çabuk hareket etmenin gelişmiş ve yükselen piyasalardaki insanlar arasında finansal ve sosyal eşitsizlikleri büyütebileceğini savundu.

“Faydalar somutlaştıkça daha dikkatli davranmak zorundasınız.” demecini veren Clinton kripto paraları ilk benimseyenlerin “çabuk finansal kazançların” heyecanına kapılmaktan kaçınması gerektiğini ifade etti. Clinton konuşmasında ayrıca şu sözleri sarf etti:

Müşteri dolandırıcılığı istemezsiniz, kriminal girişimleri finanse etmek istemezsiniz ve teröristler tarafından düzenlenen ağır saldırıların kolay bir şekilde yapılmasını kesinlikle istemezsiniz. Bu, her yeni teknolojinin büyük sorunu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar