X


Bitmain Tarayıcı Tabanlı Bitcoin Cash Cüzdanı Telescope’u Satın Aldı

Bitmain merakla beklenen IPO'su öncesi Bitcoin Cash cüzdanı Telescope'u satın aldı.
11:00
3 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para madenciliği donanımı üreticisi Bitmain uzun süredir gündemde. Kimi zaman milyarlarca dolarlık IPO’suyla gündeme gelen Bitmain’in kimi zaman ise batacağı öngörülüyor. Bitmain, geçtiğimiz ay ilk halka arzı (IPO) için Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’na başvuruda bulunmuştu.

Bitmain 2016 yılında 277 milyon dolar, 2017 yılında ise 2,5 milyar dolar gelir elde etmişti. Dünyanın dört bir yanında ofisi bulunan Bitmain şüphesiz kripto para sektörünün en önemli ve en değerli şirketleri arasında yer alıyor. Tesislerinde ciddi oranda kripto para kripto para madenciliği yaptığı bilinen Bitmain, çok yüksek miktarda Bitcoin Cash rezervine sahip.

Bitmain pazartesi günü yaptığı açıklamada Telescope adlı kripto para girişimini satın aldığını duyurdu. Telescope, açık kaynak kodlu bir Bitcoin Cash cüzdanı. Tarayıcı tabanlı bu cüzdan 2018 yılının başında faaliyetlerine başladı. Telescope’un sitesinde yer alan bilgilere göre cüzdan şu anda Google Chrome ve Firefox Mozilla tarayıcılarında kullanılabiliyor. Ancak Bitmain bünyesine katılan Telescope artık diğer platformlara da genişlemeyi hedefliyor.

BitPay ve moneybutton.com desteklenen tarayıcı tabanlı Bitcoin Cash cüzdanı özel anahtarını da tarayıcı uzantısında saklıyor. Böylece işlemler direkt olarak kullanıcının tarayıcısında imzalanıyor. Bitmain’in iletişim sorumlusu Nishant Sharma, Telescope’un Bitcoin Cash ekosistemine basit ama kilit bir yenilik getireceğini iddia etti.

Tarayıcı tabanlı kripto para cüzdanları oldukça umut verici bir teknoloji. Telescope’un geliştirici ekibi oldukça iyi işler çıkartıyor.

Bitmain’le Bitcoin Cash arasında oldukça özel bir ilişki bulunuyor. Öyle ki Bitmain, piyasaya hali hazırda sürülmüş olan tüm Bitcoin Cash’lerin %6’lık kısmını elinde bulunduruyor. Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin Cash 9,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle 538 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar