X


Golem Coin Nedir?

Golem Coin küresel, açık kaynaklı, merkezsiz ve herkesin ulaşabileceği bir süper bilgisayar olarak tanımlanmaktadır.
13:00
19 Haziran 2020

Golem küresel, açık kaynaklı, merkezsiz ve herkesin ulaşabileceği bir süper bilgisayar olarak tanımlanabilir. Bu süper bilgisayar ağda bulunan kullanıcıların bilgisayarlarıyla sağladıkları hesaplama gücünün bir araya getirilmesiyle oluşuyor.

Golem Coin Nedir?

Golem Coin kullanıcılarına bilgisayarlarının hesaplama gücünü ihtiyaç duyan diğer kullanıcılara sunabilme imkanı veriliyor. Bu sayede karmaşık ve yüksek hesaplama gücü gerektiren işlemlere yapabilmek için o kadar fazla donanıma sahip olmaya gerek kalmıyor.

Teknolojik yenilikleri yakından takip eden çoğu kullanıcı “süper bilgisayar” ifadesiyle mutlaka karşılaşmıştır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen süper bilgisayarlar kullanıcılara büyük bir hesaplama gücü sunuyor. Kullanıcılar bu devasa gücü diledikleri şekilde kullanabiliyorlar. Hatta bu gücün ortaya koyduğu sonuçları çoğu şirketin aylar süren çalışmalar sonucunda meydana getirebildiğini söyleyebiliriz. Ancak günümüz şartlarında bir süper bilgisayara sahip olmak oldukça pahalıya mal olabiliyor. Üstelik böylesi bir bilgisayarı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilecek bir yazılımın henüz yaratılmadığını da görüyoruz.

Golem GNT

Golem bu noktada oyuna dahil oluyor ve bir süper bilgisayarın sunduğu her şeyi kullanıcılarıyla buluşturuyor. Yalnızca seçkin kişilerin ulaşabileceği bir süper bilgisayar yaratarak bu cihazı belirli bir konuma yerleştirmeyi reddeden Golem sıra dışı bir yöntemi hayata geçirdi. Dileyen herkesin erişebileceği, açık kaynaklı ve merkezsiz bir süper bilgisayar meydana getiren Golem merkezsizlik düşüncesine oldukça büyük bir katkı sağlamayı amaçlıyor.

GNT Token

Golem ağı üzerinden sunulan bilgisayar gücünden faydalanmak isteyen kullanıcılar GNT token kullanarak ödeme yapacaklar. Ayrıca diğer kullanıcılara hesaplama gücü satan kullanıcıların sundukları hizmetin bedelini belirlemelerine izin veriliyor. Buna göre Golem’in serbest bir piyasa meydana getirdiği söylenebilir.

Golem Coin Satın Al

Golem Coin, kısaltılmış ismiyle GNT hacminin en yüksek olduğu borsa Binance. Binance platformundan Golem Coin satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar