X


Glimmer Coin Nedir?

Moonbeam, Polkadot parachain olarak çalışan, EVM uyumlu ve substrat tabanlı bir blok zinciridir. 
13:00
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Moonbeam, Polkadot parachain olarak çalışan, EVM uyumlu ve substrat tabanlı bir blok zinciridir. Glimmer (GLMR), ağın hizmet ve yönetim token’dır, kullanıcılar yönetişime katılabilir, işlem ücretlerini ödeyebilir, likidite sağlayarak ödüller kazanabilir ve stake yapabilir.

Glimmer (GLMR) Nedir?

Glimmer (GLMR) token’ın ne olduğunu anlayabilmek için öncelikle Moonbeam’den bahsetmek daha faydalı olabilir.

Moonbeam, Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachainidir. Moonbeam, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırır.

Moonbeam, yalnızca bir EVM uygulamasından çok daha fazlası olarak nitelendiriliyor: Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtan son derece uzmanlaşmış bir parachaindir. Moonbeam platformu, zincir içi yönetişim, stake etme ve zincirler arası entegrasyonlar gibi ek özelliklerle temel Ethereum özellik setini genişletiyor.

Moonbeam’in Ethereum uyumluluğu konusunda şu noktaların önemli olduğu ifade ediliyor:

  • Minimal Değişiklikler: Geliştiriciler, yeniden yazmaya veya yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan mevcut Solidity akıllı sözleşmelerini hemen kullanabilir
  • Mevcut Geliştirici Araçlarının Kullanımı: MetaMask, Hardhat, Waffle, Remix ve Truffle gibi popüler araçları eksiksiz bir Web3 RPC seti aracılığıyla bağlayabilirsiniz. Web3.Js veya Ethers.Js gibi iyi bilinen Javascript kitaplıklarını da kulanabilirsiniz.
  • Birleşik Hesaplar, Adresler ve İmzalar: Moonbeam ile etkileşim kurmak için mevcut Ethereum H160 hesaplarınızı ve ECDSA imzalarınızı kullanabilirsiniz.
  • Polkadot’taki Çoğu Entegrasyondan Yararlanılabilir: Moonbeam’de halihazırda inşa edilen mevcut oracle’ları, köprüleri, cüzdanları ve diğer araçları kullanabilirsiniz.

Moonbeam Network, blok zinciri uygulama geliştiricilerine, projelerine ve işletmelerine güvenli ve güvenilir bir kamu blok zinciri altyapısı sağlayan bir platform olan PureStake’in CEO’su Derek Yoo tarafından kuruldu.

Erken aşama şirket yönetimi ve operasyonunda uzman olan Stefan Mehlhorn, hem Moonbeam hem de PureStake’in operasyonlardan sorumlu başkanı olarak görev yapıyor.

Glimmer coin ise Moonbeam ekosisteminin yönetişim token’ı olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar GLMR token ile projede çeşitli kararlarda söz hakkı sahibi olabiliyor.

GLMR Coin Yorum

Binance listelenmesi sonrası büyük artış yakalayan GLMR coin bir yönetişim token’ı olması ve arkasındaki projenin güçlü görülmesi sebebiyle ilgi görüyor. GLMR coin ile ilgili yorumlar ise güncel fiyatlara bakılmasından sonra daha net anlaşılabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 9,06 dolardan işlem gören Glimmer Coin, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da 0.0002125 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 678,813,692 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 225. sırada yer alan Glimmer Coin’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 304,310,847 USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Glimmer token’ın 12 Ocak 2022’de 8,40 dolar ile en dip seviyeyi ve 11 Ocak 2022’de 19,5 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Glimmer Coin Nasıl Alınır?

GLMR Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

GLMR Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından GLMR Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak GLMR işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar