X

İki Popüler Şaka Coin’de Son Durum: Meme Token’lar Ne Zaman Yükselecek?

Son bir yıldır popüler olan şaka coin’ler, kripto para piyasasında gerçekleşen son yukarı yönlü hamlenin ardından yeşile döndü. 
12:43
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Memecoin’ler yaklaşık olarak son 1 yıldır oldukça popülerler. Çünkü şaka coin’lerin büyük çoğunluğu yatırımcıların yüksek getiriler elde etmesini sağladı. Bu alana Dogecoin’in popülerliğinin artması ile birlikte pek çok meme token piyasaya sürüldü ve Floki Inu da bunlardan biri. Ayrıca Shib Inu da en başarılı hale gelen şaka coin’ler arasında yer alıyor.

Floki Inu (FLOKI)

Floki, mizah ile gerçek dünya çözümleri sağlama hedefini birleştiriyor ve analistlere göre bu da neden değerinin ve fiyatının artmasının beklendiğini açıklıyor. Ayrıca FLOKI hızlı bir büyüme yaşadı ve piyasaya sürüldükten bir yıl içinde piyasa değeri 1 milyar dolara ulaştı.

FLOKI yazının yayına hazırlandığı sırada CoinGecko verilerine göre 0,000067 dolardan işlem görüyor. Son 1 gün içinde yaklaşık olarak %5,5 artış yaşamış olan FLOKI hala 1 hafta önceki değerinin %31 ve 1 ay önceki değerinin de %59 altında işlem görüyor.

Bunlara ek olarak FLOKI, 4 Kasım 2021’de 0,00033 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmıştı. Dolayısıyla güncel rakamlar ATH seviyesinin oldukça altında.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin’den sonra piyasa değeri bakımından en büyük meme token olan Shiba Inu, yazının kaleme alındığı an itibari ile son 24 saat içinde yaklaşık olarak %6 yükselmiş olsa da 1 hafta önceki değerinin %12 ve 1 ay önceki değerinin de %21 altında işlem görüyor.

Analistlere göre meme token’larda 2021 yılında yaşanan pump hareketlerinin görülmesi artık çok mümkün değil. Ancak bu noktada kripto para piyasasında her an her şeyin olabileceğini ve beklenmedik durumların yaşanabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Meme token’larda bir artış başlaması için öncelikle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ciddi bir toparlanma yaşaması ve 53.000 dolarlık direnci kırması gerekiyor. Eğer BTC yukarı yönlü hamlesini başlatabilirse tüm altcoin’ler ile birlikte şaka coin’ler de yönlerini yukarı çevirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar