X


Metaverse Projelerindeki Yükseliş İvmesi Devam Edecek mi: SAND ve MANA Fiyat Analizi!

Bitcoin'in 42.800 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yönünü yukarı çevirmesi ile birlikte, kripto para piyasası da yeniden bir yükseliş ivmesi kazandı.
13:30
12 Ocak 2022

69.000 dolar ATH seviyesini kaydetmesinden bu yana önemli ölçüde değer kaybeden Bitcoin, 39.600 dolar dip fiyat seviyelerinde destek bulması ile birlikte kaydettiği değer artışlarının ardından yeniden 42.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki bu değer artışı, kripto para piyasasına da yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, 3.200 dolar fiyat seviyelerini geri kazandı.

The Sandbox (SAND)

Metaverse projelerinin ilgi odağı olması ile birlikte son aylarda güçlü bir yükseliş trendine giren SAND, üç aylık zaman diliminde 0,75 dolar fiyat seviyelerinden 8,44 dolar ATH seviyelerine kadar yükselerek önemli bir fiyat performansı sergiledi. SAND, Bitcoin’deki düşüş eğilimi ile birlikte bir miktar gerilese de kaydettiği yükseliş hareketlerini büyük ölçüde korumayı başardı. Bu süreçte son bir ayın en düşük dip fiyat seviyesi olarak 4,40-4,45 dolar fiyat bandında kendine destek bulan SAND, piyasanın bir miktar toparlanması ile birlikte yönünü yeniden yukarı çevirdi ve kaydettiği değer artışlarının ardından 4,83 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Decentraland (MANA)

Son dönemlerin en çok öne çıkan Metaverse projelerinden biri olan MANA, lider kripto para birimindeki değer kayıpları ile birlikte yükseliş ivmesini belirli ölçüde kaybetse de kaydettiği değer artışlarını büyük ölçüde korumayı başardı. MANA, bu süreçte son ayların en düşük dip fiyat seviyesi olan 2,75 bandında kendine destek buldu. Bitcoin’deki değer artışı ile birlikte  de güçlü destek seviyelerinden yukarı yönlü atak girişimleri kaydeden MANA, kaydettiği son değer artışlarının ardından 2,95 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve Metaverse’e ciddi miktarlarda fon ayırdığını açıklaması ile birlikte bu alanda faaliyet gösteren projeler, güçlü bir yükseliş ivmesi kazandı. Özellikle son aylarda çeşitli platformlardaki sanal araziler, yatırımcılar tarafından oldukça ilgi çekti. Analistler, lider kripto para birimi Bitcoin’in yönünü yeniden yukarıya çevirmesi durumunda, bir süredir durgunlaşan Metaverse projelerindeki yükseliş ivmesinin, kaldığı yerden devam edebileceğini ifade etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Kazım
    5 gün önce

    Mana yıl sonu hedefi nedir?

    1