X

GAS Coin Nedir?

Gas Coin, NEO ağı tabanlı bir kripto paradır.
22:12
27 Aralık 2020

Gas (GAS) Coin, NEO blockchain ağında üretilen ve işlem ücretleri için kullanılan bir kripto para birimidir. Çin’in Ethereum’u olarak bilinen ve görülen NEO’nun da aynı Ethereum gibi ağdaki işlem ücretleri için kullanılan özel bir token ürettiği biliniyor.

NEO yatırımcıları cüzdanlarında GAS token tutarak istedikleri zaman NEO’ya dönüştürme opsiyonuna sahip olurlar. Aynı NEO gibi bir kripto para birimi olan GAS’in tek fonksiyonu ise NEO ağındaki işlemler için kullanılmasıdır.

Gas (GAS) Nedir?

GAS Coin ilk piyasaya sürüldüğü yıllarda sadece işlem ücretleri için kullanılsa da bunun devamında bazı kripto para borsaları tarafından listelendi. Yani an itibarıyla önde gelen birçok kripto para borsası üzerinden GAS Coin alıp satmak mümkün.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

GAS Coin Yorum

GAS Coin, 452. kripto para birimi olarak görülüyor ve 1,54 dolarlık birim fiyata sahip. 15 Ocak 2018 tarihinde 86 dolara kadar çıkan GAS Coin’in hala NEO ağında aktif olarak kullanıldığı görülüyor. Bunun ticari hacmi ise NEO ağının gidişatına göre azalıyor veya yükseliyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla GAS son 24 saatte 2,7 milyon dolarlık ticari hacim yakaladı.

GAS Coin Nasıl Alınır?

GAS Coin almak için ne yapmak gerekiyor?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor.  Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte. Binance üzerinde bunun GAS olarak listelendiği görülüyor.

  • GAS Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna GAS yazın ve altta açılan GAS/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “GAS AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek GAS Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar