reklamı kapat

Fransız Milyarder: Libra Kaçınılmaz, Bunu Kabul Etseniz İyi Olur!

Fransız milyarder Libra hakkında konuştu.
14:00
11 Ekim 2019

Telekom grubu Iliad’ın kurucusu ve Facebook önderliğindeki stablecoin projesi Libra‘nın yatırımcılarından birisi olan Fransız milyarder Xavier Niel, Libra’nın kaçınılmaz olduğunu ve piyasada yer alan 1.000’den fazla diğer kripto para birimi gibi yakında buralarda olacağını ifade etti.

Fransız finans gazetesi Les Echos’ya yazdığı makalede özellikle Libra konusuna değinen milyarder isim, bu projeyi reddetmenin veya görmezden gelmenin kimse için kazançlı bir durum yaratmayacağını vurguladı.

”Libra ile beraber ödemeler çok daha direkt, kişiler arası ve hızlı olacak. Masrafları arttıracak bir aracı veya bankaların tekelleşmesi olmayacak.”

Projeyi savunmaya devam eden ve yaklaşık 4 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu bilinen Xavier, söz konusu stablecoin’in güvenilir olduğunu ve veri korumasının garanti altına alındığını paylaştı.

”Kara para aklamaya ve terörizm finansmanına karşı olan savaş hala bizim için devam ediyor. Dile getirilen endişeler mantıklı olsa da, kısıtlamadan ve herkes için olan faydaları hesaplamadan cevaplar vermeye çabalamalıyız.”

Fransa’dan Libra Engeli

Fransa’nın Maliye ve Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire geçtiğimiz ay Libra hakkında yaptığı açıklamada bunun gelişimini durduracaklarını ifade etmişti. Le Maire’nin gerekçe olarak sunduğu unsur ise bunun kendi ulusal egemenliklerini tehdit etmesi olmuştu. Bunun devamında Almanya da benzer bir açıklama yaparak Libra konusunda sert bir çizgi çekti.

Ripple CEO’su da Libra’yı eleştirenler arasında yer aldı ve bunun en az 3 yıl gecikeceğini vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER