Fiyatı Yüzde 46 Arttı! Bu Altcoin İçin Müjde Geldi, Devamı Olacak!

Bu haber tokenin fiyatını uçurdu ve benzer yükselişler tekrar yaşanabilir.
21:15
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paraların %20’nin üzerinde fiyatlandığı durumlar genellikle büyük bir olayın yaşandığına işaret eder. YFI bugün %46’nın üzerinde artış gösterdi ve duyurulan gelişmeye bakılırsa bu tarz fiyat hareketleri devam edecek. Peki verilen bu müjde neydi?

Yearn Finance (YFI) Token Neden Artıyor?

Projenin merkezi olmayan hazinesi hali hazırda 45 milyon dolara sahip ve gelecekte bunun artmaya devam etmesi bekleniyor. Yearn Finance’in 7,5 milyon dolarlık geri alımı 4 gün önce duyurulmuştu. Bugün ise gecikmeli de olsa haber fiyatlandı ve YFI tam 30.000 dolar sınırına dayandı. Günlük işlem hacmi ise %173 oranında artış gösterdi.

Yearn Finance (YFI), bu hafta kripto pazarında en iyi performans gösterenlerden kripto paralardan biri oldu. Özellikle Bitcoin’in negatif kalmasıyla birlikte altcoinlerin önemli bir kısmı düşüşe geçmişti. Kazançlar, öncelikle Yearn Finance’in YFI tokeninin ekonomisini iyileştirmek için bir topluluk oylamasına yanıt olarak Kasım ayından bu yana YFI’yi toplu olarak geri satın aldığını açıklamasıyla ortaya çıktı. Merkezi olmayan varlık yönetimi platformu, 282.40 YFI‘yi token başına ortalama 26.551 dolardan 7,5 milyon dolarlık toplamış.

Ayrıca Yearn Finance, hazinesinde 45 milyon dolardan fazla tasarruf sağladığını ve “her zamankinden daha güçlü” kazançları olduğunu açıkladı.

Yearn Finance (YFI) Token Yükselir Mi?

Cinneamhain Ventures’ın ortağı Adam Cochran, Yearn Finance’in, yatırılan dijital varlıkların değer tahakkukunu en üst düzeye çıkaran amiral gemisi akıllı tasarruf hesabı hizmeti olan Vaults’tan toplanan ücretlerle yılda yaklaşık 100 milyon dolar kazandığını belirtti.

Ayrıca, Yearn Finance (YFI) Token 781 milyon dolarlık piyasa değerine karşılık kilitli toplam değerde (TVL) 5 milyar doların üzerine çıktı. Proje token geri alım stratejisini sürdürmek için yeterli likidite sağlıyor. Cochran, Yearn Finance’in kâr-satış (P/S) ve kâr-kazanç (F/K) oranlarını başka bir “ödeme tabanlı” protokol eğrisi ile daha da karşılaştırdı ve YFI’nin Curve’ün stake token’ı CRV’ye kıyasla düşük değerde kaldığını vurguladı. Buna göre YFI fiyatının yükselişine devam etmesi mümkün görünüyor.

P/S oranı, bir şirketin hisse başına satışlarına dayalı olarak yatırımcıların bir şirketin hissesi için ne kadar ödemeye istekli olduğunu gösterir. F/K oranı, yatırımcıların şirketin geçmiş veya gelecekteki kazançlarına dayalı olarak bir hisse senedi satın alma kararını gösterir.

Yearn Finance’in 7,50 milyon doların üzerinde YFI’yi geri satın alma kararı fiyatlarının artmasına yardımcı olurken, kripto para birimi yükseliş için önemli bir destek aldı. Kasım 2020’den bu yana her YFI fiyat düşüşünde alıcılar tokene yoğun ilgi gösteriyor. YFI destek olarak 18.500-20.000 dolar aralığını elinde tutarsa ​​ve yukarıdaki grafikteki Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0.786 Fib çizgisinin üzerine çıkarsa, bir sonraki yukarı yönlü hedefi 0.618 Fib çizgisine denk gelen bir seviye olan 40.000 dolar bölgesi olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar